Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupię Granda Scenica II lub III


Marcinex1233

Rekomendowane odpowiedzi

30+ musisz wydać za fajnego scenica iii do 25 myślę że wyrwiesz bardzo dobrą ii.

Silniki bardziej wybiera się pod zastosowanie auta, czyli jak dużo będziesz nim jeździł i co woził.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Granda Scenica II lub III posiadam 25-30 tyś. zł.

Za takie pieniądze tylko II ph II z końca produkcji. Samochód sprowadzisz do 25 tyś zł ze sprawdzonym przebiegiem i pełnym wyposażeniem.

Porobisz opłaty, zrobisz rozrząd, zmianę płynów eksploatacyjnych, hamulce i ogólnie co trzeba i może zamkniesz się w 30 tyś.

Teraz silnik jeżeli ma to być Grand to do sprawnego poruszania się polecam 2,0 16V F4R (najlepiej w wersji z turbo 163KM) lub 2,0dci.

Reszta też pojedzie ale z tą masą musi być dużo "niutków" żeby sprawnie rozpędzać gablotę ;)

Silniki benzynowe 2,0 dość dużo palą ale dobrze znoszą gaz. 2,0dci (od Nissana) trudno znaleźć z niskim przebiegiem, ale generalnie te silniki są bardzo trwałe.

LINK1

LINK2

Scenica III w tej kwocie i dobrym stanie będzie trudno znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oba warte zobaczenia.

Pierwsze ogłoszenie to samochód teoretycznie od prywatnej osoby i maksymalnym wypasem jakie dawało Renault w tamtym czasie. (Może brak pełnej skóry ale to kwestia gustu)

Drugie ogłoszenie, trochę lipa że nie ma czujników cofania. Za to ma uchylną tylną szybę.

Zdjęcia w obu przypadkach ciemne więc trudno coś wywróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1 dla mnie bardziej. W jednych rękach 4 lata, od prywatnej osoby a nie od handlarza. Wersja fajna, obejrzyj na żywo.

 

Nr 2:

-brak napisu na tylnej klapie;

-źle osadzone radio;

-chyba lakierowana tylna lewa strona, łącznie z obramowaniem drzwi. Brak śladów po przytrzaśniętej klamrze pasa (na obramowaniu prawych drzwi jest kilka rys, często się tam zaplątują i rysują). Dodatkowo brak plastikowej ramki otworu ryglującego drzwi w lewych drzwiach przy progu (dolny tylny narożnik), po prawej jest.

-niedokładnie spasowana ramka wokół mieszka dźwigni zmiany biegów, pewnie od strony radia połamane zatrzaski. Jeżeli już tak odstaje będzie wyskakiwać (przerobione na własnej skórze).

-radio raczej bez mp3;

-dziwne że zewnętrzne zagłówki II rzędu są materiałowe a nie z plastikowego byka. Są w wersji z tzw pakietu "rodzina", rozkładane w kołnierz dla dziecka, dziwi mnie że są z innego materiału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakieś przygody z tyłu, ale chyba niewielkie. Wgniecenie widoczne, brak jednej zaślepki listwy tylnego zderzaka, te dwie sprawy mogą mieć związek ze sobą. Strasznie zdemolowany panel sterowania szybami, w moim samochodzie po 200000 km. miał ślady użytkowania ale nie był tak zdemolowany. Miałem drobne przetarcia koloru, ale nie zerwany materiał. Podobnie zmęczony przycisk zwalniania hamulca ręcznego. "Wisi" tylna wycieraczka, pewnie już zużyte mocowanie. Nowa w ASO to ok. 140 zł. Używana raczej może być tylko gorsza ;) Zewnętrzne zagłówki w II rzędzie chyba nie z tego samochodu, nie ten materiał i przeszycia. Górne kratki zderzaka chyba powinny być w innym kolorze (srebrne?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wersja. Jak dla mnie to przód i tył był robiony. Jak zwykle to nie dyskwalifikuje samochodu o ile sprzedawca uchyli rąbka tajemnicy :P

Zagłówki jak dla mnie są OK, jest to wersja rozkładana na szyję dziecka więc pewnie nie robili tego w skórze.

To też daje odpowiedź kto tym samochodem jeździł (kobitka + dzieci) dlatego też tak zdarty panel sterowania szybami i uchwyt drzwi, ale to jest pryszcz.

Stosunkowo ciemno wygląda wykładzina na podłodze, tak więc do sprawdzenia złącze R2 pod fotelem kierowcy (czy jest tam sucho).

Wycieraczki są chyba źle ustawione, no i nie widzę grzanych siedzeń co przy skórze może trochę boleć w zimie.

Do sprawdzenia przebieg, był serwisowany w ASO ale pytanie z jakiego kraju został sprowadzony?

Ogólnie wart zobaczenia B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu od 10 lat (od nowości) jeździmy z żoną, ona dużo więcej. Samochód przez 3,5 roku jako pierwszy w domu i wożenie młodej od wieku 1 roku czyli jedzenie, picie i inne atrakcje w samochodzie. Od końca 2010 r. i przebiegu 90000 km do teraz (138000 km) jako drugi ale do wożenia po Warszawie już dwójki dzieci, młodego od urodzenia. I o ile straty na materiałowej tapicerce bywały (plamy) i trzeba było ją wyprać dwa razy to elementy plastikowe nie noszą śladów zniszczeń a buty dzieciaków czasem się z nimi stykają. Tak samo panel sterowania szybami nosi ślady zużycia (przetarcia), ale nie jest aż tak zniszczony jak w pokazywanym egzemplarzu. Przypominam że jeździ tym samochodem głównie kobieta która nie zawsze ma krótkie paznokcie i wnętrze pojazdu dosyć szybko po sprzątaniu przypomina wnętrze damskiej torebki czyli wiele różnych potrzebnych w podróży rupieci można tam znaleźć: miarka, listwa podłogowa, fragment wykładziny podłogowej na wzór, skrawek płytki podłogowej (gres), ścinek płyty OSB, wzornik blatów kuchennych i laminatów meblowych, paczka (otwarta) chrupek, zapas Mamby, woreczki po kanapkach, zabawki młodego... dalej już nie będę wymieniał.

 

Co do zagłówków: moim zdaniem powinny być wszystkie wykończone jednym materiałem (sam mam takie w żony samochodzie), nie jestem pewien czy w Grandach były dostępne, inne prowadzenie pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chłosta za rok produkcji: w tytule 2007, w opisie 10.2006. Czy ci handlarze mają wszystkich za idiotów?

 

Zdejmowane wycieraczki i prawa zbyt nisko zainstalowana, prawdopodobnie coś grzebane przy podszybiu. Z Holandii i bez haka?? :blink: Nawigacja na wiele się nie przyda, ale jest. ESP/ASR brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!