Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świece do Megane II 1.6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio miałem problemy z zapaleniem silnika z rana. Rozrusznik chodził, ale silnik nie mógł odpalić. Ostatnim razem przy tych samych objawach Megane wylądował u mechanika i ów stwierdził, że to świece. Problem zniknął i było dobrze, ale teraz znów to samo. Tym razem, aby ostatecznie wyeliminować problem postanowiłem wymienić wszystkie cewki + świece. Na silniku miałem cewki 4 różnych producentów, więc postanowiłem je zunifikować do jedynego słusznego czyli Beru.

Co do świec to sprawa się komplikuje, bo mimo najszczerszych chęci i godzin spędzonych na czytaniu nie mam jasności jakie świece powinienem użyć. Wiem, że temat był nie raz wałkowany, ale ilość postów i chaos zawartych tam informacji jest nie do ogarnięcia. Wyczytałem o kilku różnych, ale z racji, że trochę mi się spieszy z naprawą zdecydowałem się na najbardziej popularne (przynajmniej u sprzedawców) NGK. I tu też dalej nie wiem jakie miałbym kupić i moja prośba, żebyście podali jakiś konkretny typ który będzie pasował. Nie wzorowałbym się na tych które już mam, a w sklepie proponują V-liny 12, 16, 32, 36. Już zgłupiałem od tego.

Dla porządku jestem posiadaczem:

 

Megane II Sedan 2006

1.6 16 V

Bez gazu

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-line 38 = bkr6ez, eyquem RFN58LZ, denso k20tt. Wszystkie te świece sprawują się u mnie bez zarzutu. Na Twoim miejscu uwagę skierowałbym też na czujnik położenia wału i wałka rozrządu. KZFR kiedy wymieniane?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Wymieniłem czujnik położenia wału za pierwszym razem, ale nie dało to żadnego rezultatu. Ponieważ po podpięciu do komputera mechanik stwierdził problem ze świecami, to wydaje się, że i tym razem powinno pomóc. Drugi przypadek nastąpił 6 miesięcy po pierwszym i zawsze działo się to w mocno wilgotne dni.

Co do KZFR to niestety nie wiem kiedy i czy było wymieniane, natomiast podczas pracy silnika nie słuchać nic niepokojącego.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zrzut z silnika 1,6 16V:

post-3433-0-13209700-1478862904_thumb.jpg

ogólnie jak wpiszesz 7700500155 to Ci wyskoczą świece dla twojego silnika.

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!