Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pobór prądu na postoju przez alternator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znalazłem tematu z takim problemem, więc piszę nowy i postaram się jak najdokładniej opisać sytuację.

 

Silnik 1.5 dCi.

Alternator pobiera prąd rzędu 500 mA na postoju, wymieniłem regulator napięcia na nowy, alternator na inny używany z 2005 roku i ciągle to samo. Zaczyna pobierać prąd w momencie, gdy włożę wtyczkę do gniazda w regulatorze. Po wyciągnięciu wtyczki pobierany prąd spada do 200 mA, a po odłączeniu i podłączeniu masy na alternatorze (kablem łączę jego obudowę z silnikiem) pobór prądu dalej leci w dół do ok. 40-50 mA. Co więcej - w momencie, gdy kręcę wirnikiem alternatora pobór prądu jest różny, w różnych położeniach. Waha się od 200 do 600 mA. Ładowanie przy włączonym silniku było raczej prawidłowe (ok. 14.20 V). W przypadku obu alternatorów jest to samo. Z tym, że w starym nie sprawdzałem czy pobór zmienia się podczas kręcenia wirnikiem. Jeśli zajdzie taka potrzeba to napiszcie. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonywałem pomiaru w następujący sposób: podłączam amperomierz, czekam aż wszystko pogaśnie, wyłączy się wyświetlacz na liczniku etc. Po wyłączeniu wszystkiego wskazuje ok. 40-50 mA, wtedy zaczynam działać z alternatorem. Nigdy nie odczekiwałem po podłączeniu alternatora i wtyczki.

 

Do czego doszedłem: podłączałem wtyczkę za pośrednictwem kabla i zauważyłem, że po podłączeniu na krótko wtyczka-gniazdo fioletowego kabla z pinem pierwszym zaczyna pobierać prąd. Sprawdziłem też dla białego i również pobiera po podłączeniu do pierwszego pinu. Słychać wtedy jakieś jakby buczenie/piszczenie dobiegające z alternatora. Przy drugim pinie nic się nie dzieje. Z tego co wyczytałem fioletowy to wzbudzenie alternatora, a biały - sygnał prostownika alternatora. Kable przedzwoniłem i nie mają przebicia aż do wtyczki PEM brown. Dalej nie sprawdzałem. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!