Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po włożeniu karty w slot auto nie odpala. Nawet nie kręci. Pokazuje się kontrolka akumulatora. Po wciśnięciu Start gaśnie radio. Akumulator naładowany. Nie wiem czy to czasem komputer, ale miesiąc temu był wymieniany. Jakiś czas temu też tak zareagowal, ale po dwóch próbach odpalił. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć klemy akumulatora, przeczyść je i porządnie przykręć (później jak będziesz miał to przesmaruj klemy wazeliną techniczna). Nie pomoże, to będziemy się martwić dalej. Czy po wciśnięci start słychać pukanie/stukanie? Jak stary masz akumulator?

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mówiłeś. Po starcie jest jakieś kliknięcie i chodzi jakiś wentylator, ale cichutko. Aku ma już 6 lat. Trochę inne objawy jak orze zepsutym module. Wspomnę tylko, że lekko pasek od alternatora piszczy, ale bardzo rzadko.

 

Dodano: 13 lis 2016 - 14:45

P.S. po starcie jak uchylę klapę słychać ciągły sygnał po stronie pasażera, takie piszczenie. Zrobię stóp i cichnie.

 

Dodano: 13 lis 2016 - 15:06

Spotkałem kolegę na siłowni i mówił, że miał to samo i przyczyną był czujnik uderzeniowy. Pytał się czy gdzieś ostro nie uderzyłem. No i miałem może tydzień temu, że wpadłem w poślizg i konkretnie uderzyłem w wysoki krawężnik, aż do tego stopnia, że pękła mi felga. Jak wrócę sprawdzę ten czujnik.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po starcie jest jakieś kliknięcie i chodzi jakiś wentylator, ale cichutko

Stawiam na akumulator lub masa nie łączy. Ale sprawdź czujnik, ale on raczej zadziałałby zaraz po kolizji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem kolege na siłowni i mowil, że miał to samo i przyczyną był czujnik uderzeniowy

W megane II nie ma takiego czujnika, sprawdź bezpieczniki przy klemie, i pożycz od kogoś na chwilę inny akumulator (6 lat to już naprawdę sporo).

To piszczenie często słychać jednorazowo po podłączaniu/odłączaniu akumulatora ale zanika po zamknięciu i otworzeniu drzwi kartą, albo jak któraś kostka w module elektronicznym pod maską nie łączy.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prostowniku aku jest pełen.

Nie mówię, że jest uszkodzony, ale może być. Stary akumulator, zasiarczony będzie pokazywał stan naładowania na pełny, ale pod obciążeniem zaraz będzie "siadał". Później sprawdź masę na rozruszniku.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia napięcie na akumulatorze w stanie spoczynku oraz pod obciążeniem. Podejrzewam, że akumulator ma zwarcie na celi, i siada on pod obciążeniem. I jeżeli podczas próby rozruchu napięcie siądzie poniżej 10V to nie odpalisz auta. W twoim przypadku, na bank, napięcie jest niższe, bo rozrusznik milczy. Proponuję podmienić akumulator na próbę z innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem podmienić aku, bo ziomek miał plomby na swoim :) Sprawdzę we wtorek, bo jutro na 24 h do pracy. Na pewno dam znać czy pomogło. Pozdrawiam.

 

Dodano: 13 lis 2016 - 20:31

Mam nadzieję, że problem jest tylko z aku.

 

Dodano: 15 lis 2016 - 15:03

Kupiłem nowy aku, a problem pozostał.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy akumulatorze wydaje mi się, że inaczej słychać (zawsze to tylko film, nie słyszę tego na żywo), no i wtedy przygasa wszystko. Czyżby rozrusznik całkiem padł? Może spróbuj starej metody, weź np. młotek i opukaj rozrusznik. Czasami kiedyś pomagało.

 

Dodano: 15 lis 2016 - 19:42

A jeśli to masa

Jeżeli jesteś zielony w tych sprawach to wtedy mechanik, bo trzeba trochę się do tego dokopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!