Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z taśmą poduszki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem dotyczący taśmy poduszki powietrznej w Megane I phII. Chodzi o to iż dzisiaj wyciągałem przekładnie kierowniczą z sąsiadem, ponieważ jutro oddaje ją do regeneracji. Cały czas starałem się trzymać koła na wprost, jednak po wyciągnięciu wózka/sanek czy jak tam kto to nazywa, okazało się jakby przekładnia była przekręcona o jeden obrót w stosunku do jazdy na wprost, po prostu drążki były nie równo w stosunku do sworzni wahacza. No i teraz nie wiem czy problem jest taki, że jak kazałem trzymać sąsiadowi kierownicę, jak odkręcałem krzyżak od maglownicy, przekręcił ją o jeden obrót czy przestawiła się ona jak wynosiliśmy cały wózek spod samochodu. Głównie martwi mnie taśma poduszki kierownicy, ponieważ nie chciałbym jej zerwać i tutaj moje pytanie czy jest jakaś możliwość sprawdzenia po odkręceniu airbagu czy kierownica nie jest skręcona w którąś stronę o jeden pełny obrót?

Nie chce stracić tej taśmy, bo później pewnie będzie problem z wymianą lub też naprawą tego elementu...

Proszę o rzetelne wypowiedzi, bez wyśmiewania się, wyciągam już drugi raz przekładnie i pierwszy raz zaobserwowałem taki problem...

 

 

 

 

Widzę że spadł grad odpowiedzi w mojej sprawie...

Znalazłem rozwiązanie wieć się nim podziele: otóż każda taśma przynajmniej do Meganki I ma 3 obroty w prawo i 3 w lewo. Jeżeli będziemy kręcić kierownicą w jedną stronę to poczujemy delikatny opór. Trzeba robić to powoli aby z prędkości jaka będziemy kręcicć nie urwać taśmy. Kiedy już poczujemy delikatny opór cofamy sie o 3 pełne obroty co daje nam śroedek działania taśmy.

Edytowane przez Black_Out
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!