Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony letnie R18


Arithel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ;)

Jako, że w zime idzie nieco taniej kupić opony letnie, to rozglądam się już z zakupem opon to mojej meganki.

Felgi mam standardowe 18" w mojej Megane GT

Obecnie zainteresowałem się oponami firmy Dębica, a konkretnie Dębica Presto UHP. Nie wiem tylko jaki rozmiar lepiej wybrać, czy 225/40R18 czy 235/40R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault przewiduje do MIII 225/40 R18. Ja jeździłem na Dunlopach Sport MaxxTT i Michelinach Pilot Sport 3. Porównując obie to Michelin jest o niebo lepszy. Prowadzenie auta jest dużo pewniejsze, nie ma wrażenia uciekania na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to ta Dębica posiada rant ochronny

kataryniarz, właśnie obecnie posiadam założone Continental ContiSportContact 5 ale są masakrycznie zużyte. Z tego co znalazłem w necie, to właśnie coniektórzy narzekają na ich trwałość i zużycie. U mnie 2 opony są pocięte na bokach. Niestety, nie ja je uszkodziłem więc trudno mi je obiektywnie ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arithel nie porównuj Dębicy do Contiego i to w wersji ContiSportContact. To zupełnie inna bajka. Musisz zdecydować się czy chcesz opony klasy Premium (Conti, Michelin), czy ekonomicznej (Dębica).

Tak w ogóle to przy tym rozmiarze to rant ochronny jest raczej obowiązkowy i w standardzie. ponadto często opony (zwłaszcza te lepsze) wzmacniane są kewlarem. Ja jeśli chodzi o zużycie to na pewno polecę Michelina. Conti też jest bardzo dobry. Dunlop u mnie dostał bąbli na bokach a patrząc na bieżnik było widać dziwne spękania. Decyzja mogła być tylko jedna. Wybór padł na Miśka i go nie żałowałem.

Edytowane przez robpab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robpab chcę wydać DOBRZE, bo zdaję sobie sprawę, że czasem bardziej opłacalne jest kupno czegoś nieco droższego, bo z czasem to przyniesie oszczędność. Aczkolwiek wiem, że w obecnych czasach nie zawsze cena współgra z jakościa, dlatego robię rozeznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z autem oryginalnie conti contactsport 5 i nie polecam. Zużycie w miarę, ale trzymanie na mokrym moim zdaniem bardzo słabe. Zimówki goodyeara są bez porównania lepsze na mokrym... a te conti wg testów na mokrym są super. Próbowałem w wielu miejscach (w tym na torze). Na suchym jest ok, ale przez mokre nie polecam. Może producenci dają jakaś inna, słabsza wersje niż sklepowe, ale ja się zraziłem :)

Edytowane przez behbeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w GT 160KM miałem Michałki Pilot Sporty i polecam, to bardzo dobra opona. Jak kupiłem auto to już były założone (z kwietnia 2013r). sam zrobiłem na nich ok 40tys km i jak sprzedawałem auto nadal były w bardzo dobrym stanie, niezużyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

behbeh ciekawe, ja mam zupełnie inne odczucia - właśnie na mokrym jest <ok> (ale na torze nie śmigam ;) )Problem dodatkowy przy 17" jest taki, że praktycznie nie ma wersji z rantem oprócz właśnie Conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Renault przewiduje do MIII 225/40 R18. Ja jeździłem na Dunlopach Sport MaxxTT i Michelinach Pilot Sport 3. Porównując obie to Michelin jest o niebo lepszy. Prowadzenie auta jest dużo pewniejsze, nie ma wrażenia uciekania na zakrętach.

Z kolei wpadły mi w oko Dunlop SP Sport MaxxRT i mają mnóstwo pozytywnych opinii, ale to inna opona niż te TT, które są modelem poprzednim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!