Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mechanicy rozkladaja rece :/


Slim91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie mój problem polega na tym iż mam Megankę 2 1.5 DCI 82 konie mechaniczne. Od pewnego czasu zaświeca mi się błąd injection fault po podłączeniu pod clip wyskakuje błąd DF 0 53 df 0 25 i czasami wyskakuje błąd DF 0 38. Będąc u mechanika który specjalizuje się w samochodach diesla zleciłem regenerację czterech wtryskow,pompy,czyszczenie baku etc. Niestety po wymianie wszystkich elementów nadal wyskakuje jeden i ten sam błąd DF 0 53. Co ciekawe błąd ten występuje jedynie na trzecim biegu przy obrotach 3000. Moje pytanie brzmi co jeszcze mogę zrobić żeby samochód jeździł jak należy. Czy winny może być sterownik silnika? bardzo proszę o pomoc ponieważ brakuje mi sił już do tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem stojąc na światłach falują obroty raz jest 950 raz 900 z tym ze gdy obroty spadaja na 900 zaczyna trześ budą.Do tego przy gaszeniu silnika raz zgasnie gladko a gdy zgasze go drugi raz znowu narywa calym autem. Zyje wlasnym zyciem :/

 

Dodano: 22 lis 2016 - 18:10

Aha i zapomnialem jadac np na 3 biegu na obrotach 1500/min i rownym gazie szarpie i to bardzo. Gdy zwieksze obroty jest wszystko ok

 

Dodano: 22 lis 2016 - 18:12

Auto nie traci mocy wrecz przeciwnie. Samochod jest jak pocisk. Nawet mechanik stwierdzil ze "autko za dobrze sie zbiera"

 

Dodano: 22 lis 2016 - 18:16

Dodam jeszcz ze kazdy czujnik tzn pompa,listwa itd.zostaly wymieniane po 3 razy (podnianki z innych aut) wszystko jest sprawne.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem na poczatku ze wszystko zostalo zregenerowane pompa wtryski wyczyszczony uklad bak wymiana smogu wszystko co mozna bylo zrobic zrobione zostalo

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawialem kompleksowo bo wtryski lały a pompa dawala za male.cisnienie. po zrobieniu pompy i wtryskow cisnienie jest ok i wgl ale dalej jest blad

 

Dodano: 23 lis 2016 - 07:46

gdy sprawdzalismy cisnienie (zadane,rzeczywiste jest takie same lecz rzeczywiste cisnienie jest spoznione o 0.5 sekundy czy to moze byc powod?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w pierwszym poście o błędzie df038. To może byś przyczyną szarpania. Sprawdziłbym bardzo dokładnie środkową wtyczkę komputera wtrysku. Z tego złącza jest sterowany regulator ciśnienia i wszystkie wtryskiwacze oraz czujnik położenia wału korbowego. Kody wtryskiwaczy są wpisane do pamięci komputera?

Co do tego df053 to masz problem z utrzymaniem odpowiedniego ciśnienia w rampie. Jesteś pewien, że żaden wtryskiwacz nie puszcza przelewem? Nie masz powietrza w przewodach zasilających pompę wtryskową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien ponieważ wszystkie przewody zostały wymienione na nowe do tego została wymieniona nowa pompowtryskiwacze na pewno nie leją ponieważ wszystkie 4 sztuki zostały zregenerowane A gdyby tego było mało tylko 3 razy podMienialem wtryskiwacze z innych Megane wszystkie były kodowane i nic nie pomogło Może to wina sterownika że tak się dzieje

 

Dodano: 23 lis 2016 - 09:07

Błąd DF 0 38 pisze błąd odczytu pamięci eprom czy coś takiego

Edytowane przez Slim91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli błędy sprawdzasz clipem to oprócz głównego błędu masz jeszcze dodatkowy kod do tego błędu szczegółowo opisujący konkretną przyczynę. Przy tym błędzie jest 8 różnych przyczyn, jedną z nich jest zakłócenie sygnału na lini sterowania wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział że sterownik poszedł do zmiany oprogramowania i jezeli to pomoze to w piatek auto do odbioru chodz w jego glosie slyszalem nie pewnosc wiec nie ma co sie cieszyc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!