Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koszmarne ceny OC


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że niedługo kończy mi się umowa OC na moją Megi, to postanowiłem sprawdzić ile będzie kosztowała na przyszły rok.

Obecnie płacę 440 zł/ rok.

Po wyliczeniach w rankomacie okazało się że najtańsze ubezpieczenie OC wyszło mi za 812 zł, ale liderzy rynku chcą wydoić mnie nawet na 1980 zł.

Te ceny to z kosmosu są.

Ciekawe ile osób nie wykupi teraz OC, bo będzie droższe niż wartość auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj mój broker obliczył składkę na 660 zeta, a rok temu płaciłem 395, a więc różnica jest bardzo znacząca. Z tego co mi powiedział to można by to obniżyć o jakieś 30 - 40 zł wybierając inne towarzystwa ubezpieczeniowe ale kosztem jakości obsługi i kłopotami z likwidacją ewentualnej szkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2015/2016 - 1830 zł pełny pakiet, pełne zniżki, wartość auta 41000 zł

2016/2017 - 2330 zł pełny pakiet, pełne zniżki, wartość auta 35000 zł :angry:

 

Sprawdziłem inne firmy, wychodzi praktycznie identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy 60% Assistance, OC, Autocasco, NNW ( z dnia 05.16r.) 1800zł - wartość auta 30100zł

Za OC z NNW dla mojej mamy przy 60% zapłaciłem wczoraj 445zł (vw polo 1.2 2004r.)

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja polisa OC w AVIVIE z identycznym pakietem jak obecnie, (OC, Asistance z holowaniem do 100km i autem zastępczym na 3 dni, NNW kierowcy i pasażerów, wszystkie szyby łącznie z dachowymi, przednia z udziałem własnym 150zł)

wzrosła z 500 do 669 zł.

Niby niewiele ( równowartość 40litrów paliwa) ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku gołe OC, ostatnio zrobiłem kalkulację, to około 800+ zł przy jednorazowej płatności. W czerwcu robiłem dopłatę do OC, które przejąłem z autem to też ogólna składka wyszła coś około tego i miałem 150zł dopłaty, więc wychodzi, że póki co się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w kuj-pom nie lepiej ostatnio za scenica miałem 230 zł na dwie raty, teraz już po 330 zł. Za megankę 1.9 130 2006 którą ubezpieczałem dziś wyszło 346 na raty. Jednym słowem masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje to jakaś masakra. Moim zdaniem jest to powiązane z rekordowym importem używanych samochodów.

Niestety 500+ ruszyło rynek i ubezpieczyciele już czują pismo nosem. Jako że bilans musi wyjść na zero ktoś musi dopłacić do interesu.

wzrosła z 500 do 669 zł

33% podwyżki ładne niewiele? :blink:

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!