Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy i kopcenie


Verni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją meganką, gdy przyhamuje na biegu (zwolnić o kilka kilometrów) a następnie wciskam pedał gazu samochód zaczyna kopcić i to bardzo nie ma mocy ledwo jedzie żeby było znowu dobrze trzeba odpalić samochód na nowo w czasie jazdy albo wcisnąć sprzęgło i dać gaz do dechy wtedy odzyskuje moc i nie kopci. Tak jest za każdym razem kiedy zwolnię. Moim zdaniem może być coś nie tak z wtryskiwaczami. Czy ktoś też tak miał lub wie co może być przyczyną z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z przebiegiem 220.000 to auto dopiero dotarte, a u Ciebie ??

Wygląda, że ma dużo więcej. Jaki kolor kopcenia ? ile pali, ma kopa? oleju, już nie ubywa? płynu chłodzącego nie ubywa ?

Przeczytaj ;Auto Sprowadzone z Małym Przebiegiem , To Auto Podejrzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 DTI 99r 98km od czerwca poprzedni właściciel zrobił głowice i nowy rozrząd ja zregenerowałem turbine bo olej puszczala, filtr oleju paliwa nowe sprzęgło i układ hamulcowy

 

Dodano: 24 lis 2016 - 19:33

Kopci na szaro ok 7 w trasie, kopa to ma i to sporego oleju i płynu chłodzącego nie ubywa albo bierze go bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.tych danych to auto ma sporo więcej km przebiegu. Wg.mnie trzeba zrobić;

- pomiar ciśnienia sprężania ,

- pomiar ciśnienia oleju na gorącym silniku i ew.od wyników profilaktycznie wymiana panewek + pompy oleju,

-kontrola i czyszczenie dokładne systemu odmy olejowej,Główna przyczyna uszkodzenia turbo ;Problem z ciśnieniem oleju! 1.9 dci

-zastosować olej MaxLife Synthetic SAE 5W-40 4L MaxLife Synthetic SAE 5W-40 4L ,

- kontrola pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy w specjalistycznym warsztacie ,

Dopiero po tych czynnościach będziesz wiedział na czym stoisz

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!