Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 Kombi 1.6 - prośba o ocenę auta z ogłoszenia


Kosior04

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do zakupu Megane 2 kombi. Znalazłem takie ogłoszenie:Poprawionylink. Rozmawiałem z właścicielem i mówi, że poza rzeczami typu: nie działa podświetlenie deski w dwóch miejscach, radio jest nieoryginalne, klima nienabita i ręczny do zrobienia, auto jest ok, bezwypadkowe, z Polski. Cena wydaje się być atrakcyjna. Wiem, że z wyposażenia to bieda ale nie spodziewam się szału za te kwotę i szukam sensownego auta z podstawowym wyposażeniem.

Osobiście nie bardzo się znam na wyposażeniu Meganek i ciężko mi stwierdzić czy to nie jest jakiś składak. Dlatego proszę o pomoc i zerknięcie na samo ogłoszenie- czy jest ok?

VIN: VF1KM1R0H36414074

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Edytowane przez Kosior04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się, że klima do nabicia... Zazwyczaj oznacza to, że sprężarka nie działa lub są jakieś inne problemy. Poliftowy egzemplarz w tej cenie oznacza dla mnie, że będzie sporo do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to, że trzeba trochę zrobić jestem przygotowany. Przed zakupem stan techniczny będę pewnie sprawdzał w warsztacie/ na ścieżce, klimę też - żeby wiedzieć dokładniej o uszkodzeniach lub potrzebnych wymianach.

Pytam głównie o to, czy np taka deska z "kurkami" od nawiewów może być w tym samochodzie- czy nie powinna być ta z przyciskami.

Rozumiem,że to na pewno poliftowa wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zaniedbana, tapicerkę wypierzesz ale wszystkie duperele (np. poczynając od zaślepki zderzaka) będą Ciebie trochę kosztować. Jak by było wszystko sprawne to gościu poświęcił by te 200zł na nabicie klimy - wtedy sprzedaż od razu idzie lepiej i za lepszą cenę. Czyli tak jak pisali inni musi być konkretnie zrypana. No i wersja golas kompletny (oprócz tej ręcznej niesprawnej klimy i dołożonych alufelg). Zdjęcia słabe, ale tak jak już pisałem dzisiaj w innym temacie, do sprawdzenia boki samochodu (miernikiem lakieru) ponieważ brak jest naklejek na tylnych częściach progów. Ale tak jak pisał "baciuś" jak utargujesz to może się będzie opłacało.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam głównie o to, czy np taka deska z "kurkami" od nawiewów może być w tym samochodzie- czy nie powinna być ta z przyciskami.

To auto ma manualną klimatyzację, więc ma pokrętła. Wersja z przyciskami, to klimatyzacja automatyczna, która była w niższych pakietach wyposażenia jako płatny dodatek, a w wyższych - jako standard.

Osobiście uważam, że manualna klima ma za małą wydajność w przypadku kombi (automatyczne we wszystkich spotkanych autach, gdzie miałem porównanie manual vs. automat, lepiej chłodziły wnętrze).

Kupiłem taką 1,5 roku temu w gorszym stanie i szczerze - musisz mieć kupę czasu, stalowe nerwy i gruby portfel, aby wszystko doprowadzić do porządku. Ja przez to przeszedłem i... nie polecam. :)

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jutro pojade ją jednak obejrzeć, moze uda się za te 5k :D

 

Dodano: 28 lis 2016 - 12:34

Byłem, obejrzalem, zrezygnowalem.

Klima podobno nie nabijana od 3 lat :D

Auto z zewnatrz - ok. Jakieś drobne przytarcia, tylko przednia szyba wymieniana. Duża szpara miedzy zderzakiem a maska, spowodowana brakiem spinek. Jeden blotnik lezal odrobinę nierówno względem drzwi. Felgi do prostowania, opon praktycznie nie było.

Środek - bardzo zapuszczony. Kierownica wręcz powyrywana, fotele powyrywane, dziury po papierosach, boczki drzwi do wymiany, sufit brudny, wszedzie sierść psa. Autem podobno jeździla kobieta :)

Cena za jaką właściciel chciał sprzedać to 6500. Po przeliczeniu napraw raczej się nie opłaca.

Dzięki Wam jeszcze raz za odpowiedzi i pomoc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!