Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ładowanie akumulatora , typ prostownika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dwa pytania odnośnie ładowania akumulatora prostownikiem . Czy jest to prawda że posiadając lepszy ( Mądrzejszy ) prostownik można podczas ładownia mieć podłączone klemy od samochodu ?

Który będzie lepszy ?

http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-bosch-c3-6v-12v-agm-zel-slask-i6514002317.html

http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-6v-12v15a-regulacja-polski-i4966953556.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem oba się otwierają , dla pewności posyłam jeszcze raz.

http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-bosch-c3-6v-12v-agm-zel-slask-i6514002317.html

http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-6v-12v15a-regulacja-polski-i4966953556.html

 

Dodano: 27 lis 2016 - 22:09

A co do tych za 60 zł to przede wszystkim nie mają one regulacji prądu jakim jest ładowany akumulator .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym za 171,50 zł też nie masz i - jak pisałem - ma wszystko to samo, co w tych markietowych. To zwykła ładowarka impulsowa.

Link 2 - sprzęt ciekawy, ale do żelów się nie nadaje. Natomiast do zwykłego ładowania (prąd 20-sto godzinny) i szybkiego ładowania kompletnie rozładowanego akumulatora wystarczy spokojnie. O ile ten prąd 15A faktycznie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z racji iż posiadam taki prostownik automatyczny (marketowy) to mam pytanie czy można z niego korzystać bez odpinania klem z akumulatora? W poprzednim moim aucie tak właśnie robiłem ale poprzednie auto miało 20 lat i elektroniki było tam jak na lekarstwo i nic nigdy złego się nie stało. Teraz mam obawy i nie wiem czy słuszne.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, nie chcę zaczynać nowego wątku a i pytanie trochę głupie.

 

Otóż mój półtoraroczny Scenic phIII odpalił po trzecim starcie (auto stoi cały czas na dworze).

Jako że mróz zaczyna ścinać, podejrzewam aku.

I to by był na tyle, bo mechanikiem, ani elektrykiem nie jestem. Na razie wsadziłęm przez najbliższe dni do garażu, może nie padnie.

 

Chciałem podładować aku jakimś starym prostownikiem, ale to co zobaczyłem po zdjęciu pokrywy, to trochę się wystraszyłem (wczesniej zabawa w seju i 19-letnim oplu nie nastręczały problemu, ale tu kabli od groma).

 

Kilka pytań:

1. Czy jak akumulator się psuje (rozładowuje) to mi coś wyskoczy na desce rozdzielczej? (Aku po zdjęciu pokrywy świeci się na lekko zielono, a pisaliście o komunikacie o ładowaniu aku)

2.Czy można podpiąć prostownik bezpośrednio do aku bez ściągania klem?

3.Czy jak ściągnę klemy to mi padnie cała elektronika?

4.Zastanawiam się co będzie z pożyczaniem prądu w razie rozładowania. Tam nie ma jak zacisnąć zacisków od kabli od dawcy. Robić to w razie "W", czy wzywać asistance?

5. Czy bez odłączania klem, można te szyny po prawo odkręcić, a po lewo tę jedną?

6. Samochód mam jeszcze na gwarancji, czy bawić się w ładowanie aku, czy w razie jak padnie, to wsywać asistance, co by nie stracić gwarancji w razie błędu.

7. CZy aku tez podlega gwarancji jak cały samochód?

 

Przepraszam za głupie pytania, ale jako laik, nie chcę błędu popełnić.

pozdro

post-11814-0-31066900-1483649434_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1,5 roczną benzynę to naprawdę kiepsko. Nie jest to wina paliwa?

W SCIII jest komunikat, że jest słaby akumulator i trzeba doładować.

 

Zakup sobie w jakimś markiecie (ALDI, LIDL) albo na alle popularne ładowarki i podłącz. To dobre automaty dla "nieznawców" elektryki. Podpinasz klemy, włączasz i reszta idzie sama. Przykładowa ładowarka:

http://allegro.pl/prostownik-impulsowy-automatyczny-uldg-3-8-a1-i6670395075.html

 

AD:

1) komunikat o słabym akumulatorze. Zielone oczko jest TYLKO w jednej celi, a nie całym akumulatorze

2) można. Ja robię tak, że dźwigam maskę do góry, zamykam auto z pilota, czekam 5 minut aż pogaśnie licznik i kontrolki i podpinam ładowarkę

3) nie ma potrzeby ściągać

4) podepniesz jak się postarasz

5) nie zdejmowałem, nie wiem

6) doładuj

7) tak

Edytowane przez mrarek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Mrarek za szybką odpowiedź.

No właśnie też trochę podejrzewam paliwo, zwłaszcza że żona odpalała dziś rano.

Ja jeżdzę krótkie trasy po mieście i mi aku nie marudziło wieczorem.

 

Zaraz se na allegro kupie taką lepszą ładowarkę to tego samochodu i będzie na wieki.

 

Natomiast ciekawi mnie twoja odpowiedż że gwarancji podlega aku w samochodzie.

Moje aku jest fabryczne zamontowane. Mam na nim wyrytą datę 30.12.2014, więc aku ma 2 lata!

Czyli w ASO mogę dochodzić w razie padnięcia wymiany na nowy akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak krótkie trasy robisz, no to może nie doładowuje akumulatora.

Jednak - co ciekawe - w SCIII ładowanie potrafi w ekstremalnych przypadkach być powyżej 15V! żeby szybko podładować słaby akumulator.

 

Poszukaj takiej/podobnej ładowarki, ale w niższej cenie, bo tamta była przykładowa

Akumulator podlega gwarancji jak każda inna część, ale:

1) skończył już 24 miesiące, więc teoretycznie jest po gwarancji

2) nawet jakby był na gwarancji to powiedzą, że Twoja wina, bo... i tutaj 100 pomysłów z ich strony. przepychanka słowna.

 

Pamiętam jak ubiegłej zimy (-10*) siedziałem w samochodzie, wszystko powyłączane (silnik, światła, oświetlenie wnętrza). Włączyłem tylko ciszej muzykę i bawiłem się NAVI. Zwykłe wyszukiwanie, obliczanie trasy itp. Po 15 minutach musiałem uruchomić silnik i wywaliło mi komunikat o słabym akumulatorze.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrarek, spokojnie, o kilka złotych nie będę żydził, zwłaszcza że w tym wątku i droższe typy prostowników przytoczyliście.

A co do gwarancji aku, jak się to ma do faktu że gwarancje mam na 4 lata (przedłużone)??

Co do mrozów, zobaczymy po tym weekendzie, ale potrzymam go w garażu (wolę dmuchać na zimne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podjechać do ASO i zapytać, ale z akumulatorami tak jest.

Podepną CLIPA i powiedzą, że permanentnie niedoładowywany, bo za krótkie trasy auto robi...

Mało kto wygrał w takich sprawach, ale możesz podjechać i zapytać z innej beczki - czy jest właściwe ładowanie, bo masz problem z akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!