Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu 2.0 16V 135KM


antoni.t

Rekomendowane odpowiedzi

Za części i robociznę zapłaciłem 900,00 złotych.

Tyle to ja zapłaciłem w zeszłym roku za kompletny rozrząd z pompą, uszczelniaczami wałków rozrządu, KZFR i robocizną...Fakt, płynu hamulcowego nie wymienili i przepustnicy nie czyścili. Właśnie dlatego, że powierzyłem to zaufanemu mechanikowi to nie obawiam się, że zrobił coś źle, a i wiem, że gdyby był jednak problem to nie ucieknie od odpowiedzialności. Ja tam do niczego nie zachęcam, ale osobiście nie lubię powierzać zakupu części mechanikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w zeszłym roku zapłaciłem za kompletny rozrząd z KZFR, ale 800zł, na oryginalnych częściach (oprócz pompy wody). Musisz sam zadecydować jak zrobisz. Ja uważam, że mechanik nie może się wyprzeć czegoś co zrobił niezgodnie ze sztuką, nawet jak nie były jego części. To tak jak by budowlaniec się tłumaczył, że wytynkował krzywą ścianę, bo tynk kupował inwestor, a nie on sam (zwłaszcza jak tynk z najwyższej półki - tak jak oryginalne części w samochodzie). Poczytaj nas i zrobisz jak będziesz chciał, żebyś w razie czego miał pretensje tylko do siebie, że albo przepłaciłeś, albo że teraz coś zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie koledzy!

Z racji że niedawno kupiłem taki dupowóz to chciałbym się dowiedzieć na jakich częściach wymienić rozrząd. Paski rolki itp. I czy kzfr też musi być wymieniane czy dopiero jak klekocze. Jaki jest koszt jeśli ktoś z was już to przerabiał. Megane 2 2006r benzyna 2.0

Połączyłem z istniejącym tematem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Wymiana rozrządu 2.0 16V 135KM
1 godzinę temu, jackowskipatryk napisał:

I czy kzfr też musi być wymieniane czy dopiero jak klekocze.

1/ KZFR w tym silniku jest dużo trwalsze niż w 1,6,

      a/ wymiana w większości przy drugiej wymianie rozrządu, tj, ok; 200 kkm,

      b/ wymiana rozrządu tylko przez kumatego mechanika i na tzw ” blokadach „

      c/ dużo zależy od jakości używanego oleju, oraz częstotliwości jego wymiany,

      d/ polecam markowy olej ; 

            -  VALVOLINE SynPower 5W40 lub lepszy,

           -  ze względu na regulatory hydrauliczne zaworów,

2/ Warto sprawdzić stan ;

    - pompy wody,

    - koła pasowego wału z amortyzatorem gumowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!