Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej w kolektorze dolotowym


Tommarci

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na początku listopada zakupiłem Renault Megane III coupe 1.6 16v z 2009 roku z przebiegiem 54tyś. Podczas zakładania instalacji gazowej znajomy mechanik stwierdził obecność oleju (jak on to stwierdził sporo oleju) w kolektorze dolotowym. Sprawdził działanie odmy i było ok, sprawdził kamerą inspekcyjną tłoki i jest dużo mokrego nagaru, następnie postanowił zmierzyć ciśnienie na tłokach (przy słabym akumulatorze, bo akurta się ładował): na pierwszym - 8 , na pozostałych 5. Jutro ma powtórzyć na naładowanym aku. Końcem końców dał mi dwie możliwości : spróbować przepłukać z nagaru lub wymienić pierścienie. Chciałbym, żebyście podzielili się ze mną swoimi opiniami co można jeszcze sprawdzić i czy warto decydować się na przeczyszczanie czy odrazu wymieniać pierścienie?

Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o mechanikę, dlatego z góry przepraszam za błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jak on to stwierdził sporo oleju) w kolektorze dolotowym.

To normalne w tym silniku. Nie przejmuj się tym, że olej. Gorzej jeżeli ciśnienie rzeczywiście będzie słabe.

czy odrazu wymieniać pierścienie?

A próba olejowa, może to będą zawory, a nie pierścienie. I tak jak pisze mich64 54tys, czy na pewno?

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiony w salonie w Olsztynie, właścicielka nie serwisowała w ASO tylko u znajomego mechanika, przebieg sprawdzałem za pomocą porównania z danymi na stronie historiapojazdu.gov., innego sposobu nie było. Samochód kupowałem z dwoma kolegami i wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że pani jest taką osobą, której tatuś kupił samochód i ona tylko sobie jeździła, nie wiedziała nawet tego kiedy był olej wymieniany. Wiem, że poprzednie zdanie zalatuje dyskriminacją, ale napisałem to po to, żeby pokazać, że według mnie prawdopodobne jest to, że mogła zapominać o wymianie lub dolaniu oleju, lub w okresie docierania samochodu przegrzać go. Próba olejowa była robiona tylko na pierwszym, bo później padł akumulator. Bez oleju było 8 z olejem 9 (przy słabym aku.)Dorzucam kilka zdjęć od mechanika.

post-96575-0-49788500-1480505367_thumb.jpeg

post-96575-0-90004100-1480505380_thumb.jpeg

post-96575-0-85484600-1480505396_thumb.jpeg

post-96575-0-40634200-1480505415_thumb.jpeg

post-96575-0-79978900-1480505430_thumb.jpeg

post-96575-0-60782400-1480505464_thumb.jpeg

post-96575-0-69474300-1480505487_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia odmy normalne, olej zawsze się nagromadzi w kolektorze (jest tam na to specjalne miejsce), ostatnio wylałem też z 250ml ze swojego. Kolektor też miałem zaolejony, czy masz bardziej to na zdjęciach nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mierzeniu ciśnienia na nowym akumulatorze wyszło tak: 1-12 (z olejem bez zmian), 2 i 3 po 11 (z olejem rośnie do 12), ostatni około 10 (z olejem rośnie). Zdecydowałem z mechanikiem, że robimy płukankę i zobaczym co z tego wyjdzie. Mam to potrwać 2-3 dni i po tym okresie napiszę o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!