FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Problem z odpalaniem - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Fluence I phI
Problem z odpalaniem Nie odpala,ale tylko wyrywkowo

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   madzialena_85 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Renault Fluence
  • Silnik:1.6 benzyna
  • Przebieg (tys.km):105000

Napisano 30 listopad 2016 - 21:26

Witam. Mam problem z odpalaniem Renault Fluence 1.6 benzyna. Problem polega na tym, że auto nie za każdym razem odpala "od strzała".
Często odpalam go za trzecim, piątym, a ostatnio za ok. 20 razem.
Rozrusznik kręci, lecz auto nie odpala. Przeważnie zdarza się to po dłuższym postoju.
Później auto odpala bez bez problemu. Akumulator jest ok.
Bardzo proszę o pomoc/rady bo nie wiem już co się dzieje.
0

Sprawdź:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   maniek1807 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:fluence phI
  • Silnik:1.6 110 KM
  • Przebieg (tys.km):75

Napisano 01 grudzień 2016 - 08:05

Przeczyść przepustnicę i powinno być ok. Ja swoją czyściłem nieco ponad 10kkm temu i wczoraj znów nie zapalił od strzała. Za drugim razem zapalił. Dzisiaj po nocy to samo. Po wyczyszczeniu u mnie jest spokój.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Bumpalump 

• Auto:Megane I ph II
  • Silnik:1.4 16V
  • Przebieg (tys.km):133

Napisano 01 grudzień 2016 - 19:52

Odepnij wężyk od EVAP'u i zobacz czy będzie odpalał za każdym razem, jeśli tak, to krokowy do czyszczenia na dobry początek
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   madzialena_85 

• Auto:Renault Fluence
  • Silnik:1.6 benzyna
  • Przebieg (tys.km):105000

Napisano 18 grudzień 2016 - 09:13

Oddałem auto do mechanika. Wymienił czujnik położenia wałka rozrządu, bo taki błąd pokazało mu na komputerze. Minęło 4 dni i znowu to samo. Auto ponownie u mechanika. Tym razem wymieniony został czujnik położenia wału korbowego. Auto zapala za drugim razem po dłuższym kręceniu. Myślałem, że to może od mrozu i wymieniłem akumulator na nowy, ale dalej to samo :( Sugerowałem mechanikowi, że to przepustnica, ale stwierdził, że to nie będzie to. Tym sposobem wydałem już 500zł, a problem z odpalaniem pozostał. Poradźcie proszę, co mam dalej robić...
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   S-Driver 

• Auto:Megane III phI
  • Silnik:1,6 Ex 110KM
  • Przebieg (tys.km):.

Napisano 02 styczeń 2017 - 15:58

jedyne co moge dodac to też od jakiegoś czasu mam problemy z odpaleniem ale rzadko (jak za dlugo auto stoi albo gdy na myjni mam za dlugo drzwi otwarte, wszystkie wewnetzrze lampki w tym momencie sa zaswiecone i wtedy juz tez nie odpali). Myślałem ze to tylko bedzie wina akumulatora, bo od nowosci raczej nie był wymieniany ale widze ze u was to nie wystarczyło.
A model chyba podobny, bo mam co prawda megane 2011, 1,6 b + lpg, 110KM i przebieg ponad 95000

Dołączona grafika
Regulamin pkt.
5.6 - pl-literki
Aston76

Użytkownik aston76 edytował ten post 02 styczeń 2017 - 19:27

0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mariuszko73 

• Auto:Fluence
  • Silnik:1600
  • Przebieg (tys.km):125

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:22

witam
mój fluence 1.6 16V też zaczął ciężko odpalać tak od jesieni, szczególnie jak dłużej postał, niestety dziś rano przy odpalaniu komunikat ryzyko awarii silnika i dźwięk pii pii pii...
mam pytanie czy można coś samemu jeszcze zrobić czy pozostała laweta i serwis?
mam interfejs obd2 od skody czy coś zdziałam takim sprzętem
pozdrawiam
Dołączona grafika

Regulamin
pkt. 5.7 Ludzie :!:
Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:
Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:
Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)
Trochę szacunku dla czytających.
-Prezes

Użytkownik Prezes edytował ten post 10 styczeń 2017 - 07:43

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1