Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Serwis z własnymi filtrami/olejem. Jak to jest?


lendo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbuję wybadać temat ale niestety bezskutecznie... Wyczytałem, że o ile olej warto mieć własny (Elf 5w40 SXR 900 to różnica x2 w ASO) to jak wygląda sprawa filtrów? Macie swoje czy bierzecie to co Wam dają?

Koszt robocizny ASO to w mojej okolicy (ale raczej nie tylko) ~300 zł +/-50 z tego co widzę ale zastanawiam się jak się sprawa ma z filtrami? Jeden z ASO (nie będę może wymieniał z nazwy) zawołał mi za całość z ich częściami 800 zł a w innym gdy powiedziałem, że mam swój olej i części to cena spadła do 280 ale kręcili nosem na moje części. Koszt filtrów to jakieś 130 zł (gdy sam je kupie) więc jakieś 200-300 zł do przodu z 800 zł a jak by nie patrzeć to bak paliwa... Jakaś podpowiedź? ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak jeździłem ze swoimi filtrami i olejem nikt nie marudził (oczywiście wszystko z logo Renault, nie wiem jak by było, gdyby było no name). Adamowscy - Starogard Gdański. Na samej wymianie też nieźle zarabiają mimo (mimo, iż mi bardziej się opłaca jechać tam niż do Zdunka w Gdańsku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: jest dobrze jak jest dobrze ;)

 

Oglądałem kilka miesięcy temu na TVN Turbo w programie Turbo Kamera jak facet z rocznym Renault Master pojechał do ASO Renault na przegląd i dał swój olej i swój filtr oleju aby mu założyli. Oczywiście ASO się zgodziło i przekazało, że niema problemu. Kilka tygodni później facet jechał autostradą i coś w silniku trzasnęło i auto stanęło. Dokładnie nie pamiętam co to była za usterka, ale zostało to zakwalifikowane pod wymianę całego silnika od nowa. Auto pojechało do ASO na lawecie a tam zonk bo się dopatrzyli, że filtr oleju mimo, że dedykowany do tego samochodu to jednak jak suwmiarką zaczęli mierzyć to się dopatrzyli, że pół milimetra krótszy hehe i odmówili naprawy na gwarancji. Facet zgłosił się do Renault Polska a tam drugi zonk bo powiedzieli to samo co ASO czyli, części nie od nas to nie kwalifikuje się do naprawy w ramach gwarancji. Oczywiście po straszeniu pozwami i interwencją telewizji wymiękli, ale teraz trzeba sobie zadać pytanie czy dla oszczędności 200-300 zł na rok warto ryzykować i potem tracić nerwy a nawet zdrowie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!