Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może wymieniał ktoś linkę hamulca ręcznego w megane iii kombi? Chodzi mi o długość linki bo w necie podają długość 1940 i 1980 mm, a wolałbym kupić zanim zdemontuje i jak się dobrać do tych prowadnic bo z tego co czytałem też tam może być ciekawie z korozją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem. Ale z tego co pamiętam to krótsza jest do HB a dłuższa do kombi. Jeśli chodzi o resztę jest bardzo prosta. Korozja u mnie była tylko w lewej lince. Do gniazda linka wchodzi z takim kołnierzem z uszczelką. Jak nie idzie to poprostu przyłóż się i szarpnij mocniej - jest tylko na wcisk. Najpierw musisz wyciągnąć w kabinie tylny plastik - ten gdzie jest taki schowek za środkowym tunelem (tez na wcisk) i poluzować maksymalnie regulację, tak żeby swobodnie zeszła z zacisków i z wajchy ręcznego. Generalnie wszystko bardzo proste i jak masz kanał to w 0,5 h się wyrobisz. A jeszcze jedno jak masz nowe linki to warto do środka pancerza wtrysnąć smar taki jak na łańcuchy motocyklowe (z dużą adhezją) - wtedy linka pochodzi dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Nie, to nie jest dobry wybór. Polska marka, więc chciałoby się promować, ale nie w tym przypadku. Ona w ogóle nie chce pasować. Kiedyś kupiłem i wywaliłem na śmietnik. Weź tę:https://allegro.pl/oferta/ate-24-3727-1080-2-linka-ham-renault-megane-11467757939

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.12.2021 o 17:27, omega napisał:

Witam. Ale z opisu zastosowań wychodzi na to, że pasuje do hatchback i do kombi. To nie są dwie różne długości?

I druga sprawa: czy po pięciu latach taka linka może dokonać żywota? Znowu się blokuje jak kiedyś przed wymianą. Regulacja też się skończyła i dźwignia hamulca ręcznego ma luz. Też kupowałem wtedy ale na długość 1980 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadne pytanie... Na chłopski rozum powinna być dłuższa, ale... Najgorsze jest to, że katalogi dla różnych producentów różnie pokazują wg. ATE pasuje a np. wg TRW nie. I bądź tu mądry. Po 5 latach może paść, ale... u mnie też taki efekt jałowego skoku na dźwigni się pojawia. To zacisk się utlenia i ta ośka od ręcznego nie odbija. Raz na rok to rozruszam i smaruje i wytrzymuje kolejny rok. Wiadomo, w pewnym momencie trzeba będzie te zaciski wymienić. NA razie dają radę. Sprawdź sobie to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!