Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 DCI 160KM - Bierze olej


Arithel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż zauważyłem, że moja Renia bierze olej.

Sprawa wygląda następująco:

Przebieg auta na chwile obecną to 82 000 km

Olej był wymieniony 2000km temu (czyli przy przebiegu 80 000 )

Po przejechaniu 2000km ubyło około 250-300 ml oleju (3 kreski na bagnecie, wnioskuję że to tyle bo przy wymienianiu oleju, dolanie ostatniego 1L uzupełniło przedziałke na bagnecie z Min na Max)

Poza pobieraniem oleju, to w wydechu jest mokro a do tego jeszcze, zapach spalin z wydechu jest specyficzny - mocno drażniący, do tej pory nigdy się nie spotkałem, aby z wydechu samochodowego tak śmierdziało (bardzo podobny zapach jak na przykład spaliny z silnika benzynowego Honda GX160 od agregatu/zagęszczarki w zamkniętym pomieszczeniu - taki przykład bo naprawiam takie maszyny :) ). Auto ma osiągi prawidłowe, mocy nie straciło, dobrze się zbiera. Kied jest odpalane z rana, to bardzo mocno kopci jasnym dymem (czasem idzie przyuważyć niebieskawą poświatę). Kiedy się już rozgrzeje, to dymienie na postoju jest normalne już jak w każdym innym aucie czyli widoczne tylko gdy jest chłodniej. Podczas jazdy kopcenie jest także normalne jak na diesla.

Co to może być? Pierścionki? Turbina? Uszczelniacze? Chciałbym zasięgnąć porad, bo wiadomo, że trudno o uczciwego i rzetelnego mechanika i nie chciałbym, aby niepotrzebnie wpakował mnie w duże koszta.

 

Na koniec dodam, że do ON dolewam zawsze w ilości około 150ml oleju do 2T - Liqui Moly

Edytowane przez Arithel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z pewnością ma dużo większy przebieg ( masz od nowości ??), lub traktowane jest z tzw "ciężkiego buta "

Sprawdzić; czy dolot suchy ? sprawny EGR ? turbina sucha,sprawna ??.Jaki olej stosujesz??

Nie jeździć za dużo, bo można wykończyć FAP lub turbinę.

 

Podczas jazdy kopcenie jest także normalne jak na diesla - napisał Arithel To jest kłamstwo.

Dla sprawnego współczesnego diesla nie ma żadnego kopcenia a wylot rury wydechowej jest czysty.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam auta od nowości.

Olej zalany to ten dedykowany Elfa

 

Kopcenie w trakcie jazdy to mam na myśli, że puści delikatny dymek przy mocnym wciśnięciu gazu do dechy. Przy normalnej jeździe to zjawisko nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest odpalane z rana, to bardzo mocno kopci jasnym dymem (czasem idzie przyuważyć niebieskawą poświatę). Kiedy się już rozgrzeje, to dymienie na postoju jest normalne już jak w każdym innym aucie czyli widoczne tylko gdy jest chłodniej. Podczas jazdy kopcenie jest także normalne jak na diesla.

Wg.opisy wygląda, że w turbinie puściły uszczelnienia lub zawór odmy + EGR .

Sprawdzić dokładnie obieg smarowania turbiny, odmę olejową .

Dobrze by było sprawdzić ciśnienie oleju na gorącym silniku(auto używane), oraz sprawdzić stan panewek wału.

Jeżeli to nie pomoże to - kierunek pierścienie, uszczelniacze zaworów, ciśnienie sprężania

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!