Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 hb


sabes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Planuję przesiąść się z powrotem na megane z laguny,chodzi mi tylko o silnik 1.6. Aut na sprzedaż zarejestrowanych w Polsce jest nie za dużo i dlatego chcąc nie chcąc przeglądam oferty aut,które są ściągnięte z zachodu.

Niedawno pojawiło się takie ogłoszenie i ciekawi mnie co jest nie halo z tym autem. Przebieg wiadomo,że zawsze można zweryfikować,ale nie chodzi mi o to,czy rzuca się coś wam w oczy szczególnego w tym aucie,bo auta z tym przebiegiem (jeżeli jest ori) trochę kosztują,a tu handlarz daje taki bonus pewnie na święta :-D

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-stan-ideany-serwisowana-niski-przebieg-bogate-wyposazenie-wolne-rece-ID6yFD2n.html#f444b69812

Edytowane przez Seb80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niczego się nie można przyczepić oprócz daszku od prędkościomierza. Jest od wersji z nawigacją. Natomiast nie ma nawigacji. Więc moja teoria spiskowa jest taka, że wymieniono całą deskę po wybuchu poduszek, ale bez nawigacji. W tym modelu (raczej w HB tak jest) na desce z lewej strony powinna być naklejka z VIN-em, tutaj:

post-3433-0-08950500-1480759467_thumb.jpg.

Ale nie zawsze jest naklejka, zależy gdzie składali samochód - tutaj też o tym było:

Mój odnośnik

Pamiętaj, też żeby odpalić zegary w wersji testowej i sprawdzić czy nie wylutowali diody od poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda ten daszek w normalnej wersji i ogólnie o co biega z tym daszkiem,bo oglądam teraz inne aukcje z megankami i nie widzę różnicy.

Poza tym z tym testem jak to jest,tzn wiem jak włączyć,ale ostatnio miałem taki przypadek,że test sam się nie wyłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnej wersji nie ma tego głośnika pod spodem daszka.

post-3433-0-84836900-1480763462_thumb.jpg

Oczywiście może miał jakiś zniszczony daszek i kupił używany najtańszy i tylko wymienił daszek, a nie deskę. Lub osobno sprzedał nawigacje :) Bynajmniej jest to znak do dokładnego sprawdzenia auta. Tryb testowy, jak jest przycisk przy zegarze prędkościomierza, to wyłącza się go tym przyciskiem, jak jest wersja bez niego to nie wiem jak :) Poza tym, jak nie chcesz go włączać to podczas zapalania dioda od poduszek powinna się świecić i gaśnie po chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za cenne uwagi. W przypadku tej megany z ogłoszenia,to raczej cudów bym nie oczekiwał. W przypadku lagun przeważnie dechę da się zregenerować,w megance widzę że ją całą wymieniają.

 

Dodano: 03 gru 2016 - 12:29

Mam pytanie jeszcze odnośnie rocznika,czy tak jak w lagunie omijać auta z pierwszego roku produkcji czy raczej można się nie obawiać aut z 2002r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiać aut z 2002r

Zawsze to nie są model po liftingu z 2006. Wtedy poprawili trochę błędów. Natomiast z 2002r. to nie będzie za dużej różnicy niż 2003r. Zresztą często samochód wyprodukowany za granicą w 2002r. jest rejestrowany z datą 2003r, itd. Bynajmniej z obserwacji forum, mało trafia tutaj problemów z rocznika 2002r. (może, dlatego, że mało ich jeździ po Polsce). Lepiej poszukać modelu z silnikiem 2,0l. Myślę, że są mniej problemowe, ale ciężej je dostać.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tak dużego silnika,1.6 starczy. Możesz mi wierzyć lub nie,ale meganka z 1.6 pod względem dynamiki nie ustępuje lagunie z silnikiem 2.0. Zapewne jest to spowodowane masą. Mam lale z silnikiem f4r wiec wiem co piszę.

Meganka z tym silnikiem to pewnie pocisk i w dodatku jest tam skrzynia 6biegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 pod względem dynamiki nie ustępuje

No widzisz, jak to jest, dla mnie 1,6 to za mało, zwłaszcza jak się przesiądę z 2.0T :). Chodziło mi raczej o bezawaryjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę,że ten model i tak jest bardziej dopracowany od laguny,chociaż i tak złego słowa na lale nie mogę powiedzieć.

 

Dodano: 07 gru 2016 - 20:59

Nie sądziłem,że z meganą będzie taki problem jeżeli chodzi o zakup :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy był ten silnik f4r montowany w megankach,bo w lagunach chyba z tego co pamiętam to od września 2002r,ale odczucia muszą być pewnie inne niż w lagunie.

 

Dodano: 10 gru 2016 - 12:08

A co o tej powiecie?

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-benzyna-ID6yGap9.html#fa6ee8958e

 

Dodano: 10 gru 2016 - 12:10

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-ii-1-6-16v-113km-benzyna-2003-zadbany-ID6yC2hx.html#464cb263b4

Edytowane przez Seb80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukujesz auta o zbliżonym przebiegu do swojej Laguny i z roczników 2003, a to są auta co mają już 14 lat. Jeżeli masz ją od nowości to wiesz co masz. Z którego roku ta Laguna ? może warto przeprowadzić generalny remont ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auto o mniejszej pojemności tylko. Lagunie nic nie dolega. Przebieg 200k,auto zadbane. Meganka zawsze mi się podobała, żonie również, autem będziemy wspólnie jeździć. Laguna jest dla niej po prostu za duża.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że megane (w miarę zadbane) jest trudniej znaleźć niż lagunę,a megane z lpg to już marzenie.

 

Dodano: 10 gru 2016 - 19:27

Wymagań co do wyposażenia nie mam. Musi być tylko klimatronik, gaz mogę sam założyć, bo znam w Poznaniu dobrego gazownika, który za dobrą cenę może mi to zrobić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb80 te dwa ostatnie ogłoszenia które wrzuciłeś wyglądają dość uczciwie. Chociaż trudno mi uwierzyć w podane przebiegi, szczególnie biorąc pod uwagę listę wymienionych części w obu autach. Myślę, że warto obejrzeć oba, z lekkim wskazaniem na tą z lądku, bo to lepsza wersja wyposażeniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z Częstochowy widać po zderzaku który jest źle spasowany z błotnikiem, że musiała mieć jakąś przygodę.

Te kolumny faktycznie są jakieś (cenzura) w megankach, że wszyscy je wymieniają?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!