Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 hb


sabes

Rekomendowane odpowiedzi

A ten brak tego klimatronika przeboleje.

Auto oblukane przez znajomego,oprócz sprzęgła które łapie już tylko na końcówce nic niepokojącego w tym aucie niema. Pytanie ile może z tej ceny urwać,chodzi mi o tą zieloną meganke która jest wystawiona za 10500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz sprzęgła które łapie już tylko na końcówce

Zmartwię Ciebie, ale to normalne, tak jest w tych modelach. Po wymianie nic się nie zmieni (może niewiele). Raczej niech sprawdzi czy się nie ślizga. Jeżeli właściciel się nie orientuje, to chociaż jest powód do negocjacji ceny. Ile urwiesz to zależy jak komuś zależy na sprzedaży.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie jest wymienione sprzęgło na jakieś dobrej firmy (nie pamiętam już jakiej) i też łapie wysoko. W porównaniu do auta mojego taty, do Fiata Cromy oraz w szczególności do Hyundaia i30 '14, w którym to wystarczy delikatnie puścić sprzęgło (1-2 mm, dosłownie) i już auto delikatnie rusza. Nie pamiętam jak jest w Scenicu I mojej siostry, dawno nie jeździłem.

Jednak porównując do tych wyżej wymienionych, to w Megance prawie że puszczasz sprzęgło (lekko przesadzam, ale te słowa dobrze to obrazują) i auto dopiero wtedy zaczyna ruszać. Wszystkie, którymi jeździłem tak miały - i wszyscy tutaj to potwierdzają.

Początkowo denerwowało mnie przesiadanie się ze służbowego Hyundaia do Meganki i odwrotnie - pierwsze dwa ruszenia to zawsze jakieś szarpania lub nerwy czemu auto jeszcze nie jedzie, a "powinno". Kwestia czasu i przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgłem nie masz się co martwić. Zresztą, to nie diesel i nie jest to jakaś katastrofa finansowa pod względem wymiany. Ważne, aby reszta podzespołów, w tym silnik były w dobrym-bardzo dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie o tym, że błotnik i drzwi lewe tylne był przerysowane to wiedziałem, ale o tym, że błotnik prawy z tyłu jest już przetarty, to już nie wspomniał. I teraz gibałbym ponad 300km po auto i byłoby małe zdziwienie bo auto w Gdańsku Damn stoi. Oblukał mi je znajomy z forum laguny.

 

Dodano: 04 sty 2017 - 21:40

Technicznie auto było w sumie ok. To jest to autko.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6659165956#97412866bd

 

Dodano: 04 sty 2017 - 21:41

Dlatego szukam już auta max do 200km, bo dalej nie ma sensu jeździć, bo ludzie nie szanuje czyjegoś czasu i pieniędzy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200 koni mechanicznych (KM)? :D Taki sucharek na koniec tego ... dnia.

I tak sporo km, choć ja swoją przytargałem z Torunia do Piły, a obecne auto z Elbląga do Piły. Oba docelowo do Poznania.

Jutro z ciekawości w pracy przyjrzę się ogłoszeniom Megane II HB (chyba że obowiązki mnie przytłoczą), może uda mi się znaleźć coś ciekawego dla Ciebie. Co nieco o tym aucie się nauczyłem przez te prawie dwa lata. :) Gdybyś chciał pogadać na temat Megany i na co warto zwracać uwagę, to zapraszam jutro do siebie. Sporo przerobiłem na własnej skórze. Mogę udzielić jakieś rady, podać ceny, dobrego mechanika, a także dla porównania możesz się przejechać moim autem (ale nie w celu kupna, już to chyba na pw omówiliśmy) i możesz rzucać "krępującymi" dla Megi pytaniami. Może coś pomogę. W piątek wywożę na stałe auto do Piły, więc jeśli nie masz nic w planach - jestem do Twojej dyspozycji. Wiedza bezcenna. Nie sprzedam Ci auta, więc nie będzie tajemnic, choć i tak niczego nie ukrywam przed kupującymi. Nie chcę później słyszeć roszczeń...

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to odezwę się do Ciebie.

Śledzę jeszcze to ogłoszenie.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-benzyna-115-km-klimatyzacja-ubezpieczony-zarejestrowany-polecam-ID6yI2eF.html#e1971af5e1

Ale nie wiem czy jest sens wydawać na ph1 taką kasę. Niby auto od pierwszego właściciela,ale w komisie twierdzą,że tam rozrząd jest na łancuchu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z silnikiem 1,6 benzyna -jest na forum b.dobrze rozpracowana

Tak wiem o tym,ale wiedza handlarzy rozbraja mnie :lol:

Auto też ktoś z forum laguny może mi oblukać,ale czy jest sens ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!