Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 hb


sabes

Rekomendowane odpowiedzi

auto od pierwszego właściciela od nowości, rozrząd i kzfr wymienione w wakacje, na jesień nowy aku ,w wakacje nowe tarcze, kierę to sobie ogarnę, dach też.

 

Pomyśl logicznie. Rozrząd wraz z kołem i wymianą koszt ok.1000zł, akumulator około 250-300zł, tarcze i klocki (nie wiem czy przód, czy tył) ale załóżmy że komplet wymieniony, czyli przód ok. 600zł, tył ok 600zł. Czyli włożył w ciągu pół roku 2500zł i sprzedaje? Wątpię. Musi być coś nie tak z autem, że się pozbywa. I tak na marginesie, auta nie rdzewieją, w tych miejscach, jak nic nie było tam robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałeś, czy na nim kończysz poszukiwania. :D

Nie no co Ty szukam dalej.

 

Dodano: 14 sty 2017 - 13:32

Pomyśl logicznie. Rozrząd wraz z kołem i wymianą koszt ok.1000zł, akumulator około 250-300zł, tarcze i klocki (nie wiem czy przód, czy tył) ale załóżmy że komplet wymieniony, czyli przód ok. 600zł, tył ok 600zł. Czyli włożył w ciągu pół roku 2500zł i sprzedaje? Wątpię. Musi być coś nie tak z autem, że się pozbywa. I tak na marginesie, auta nie rdzewieją, w tych miejscach, jak nic nie było tam robione.

To ja wiem o tym,dlatego wam pokazałem te zdjęcia,żeby ktoś miał podgląd w razie czego jak to auto wygląda.

 

Dodano: 16 sty 2017 - 12:14

A o tej co powiecie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=6681837218#764e53e63e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie nieaktualne.

Co do auta, to nie podobają mi się te czarne trójkąciki błotników przy lusterkach, są wyblakłe a dziwne, żeby zestażały się szybciej od innych elementów z tego materiału (częsty widok w tych samochodach).

Jak blisko to jedź zobacz.

Sprawdź co to jest na uszczelce przy wyłączniku poduszki pasażera (brud czy farba)

Jakiś wielkich dyskwalifikujących rzeczy nie dostrzegam.

 

Dodano: 17 sty 2017 - 22:01

Gałka zmiany biegów chyba nie z tej wersji ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne trójkąciki błotników przy lusterkach

Powiem Ci tak, że to normalne. Po pierwsze mam od nowości meganke II i tak zawsze było, że trójkąty były wyblaknięte bardziej. Po drugie kilka lat temu chyba w "Motorze" (gazecie dla niewtajemniczonych) był artykuł o interwencji redakcji w sprawie tych trójkącików w centrali Renault Polska. Dokładnie czytelnik skarżył się, że serwis nie chce uznać mu reklamacji tych trójkątów, chociaż znacznie różnią się od pozostałych elementów plastikowych - wyblakły. Renault broniło się tym, że powinien stosować środki do pielęgnacji tylko ich firmowe i takie tam ble, ble - nieistotne. Zapamiętałem to doskonale bo już wtedy, ok. 9 lat temu, już miałem wyblaknięte te trójkąciki. Ale mi to nie przeszkadzało i dalej mam je wyblaknięte.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, że to normalne. Po pierwsze mam od nowości meganke II i tak zawsze było, że trójkąty były wyblaknięte bardziej. Po drugie kilka lat temu chyba w "Motorze" (gazecie dla niewtajemniczonych) był artykuł o interwencji redakcji w sprawie tych trójkącików w centrali Renault Polska. Dokładnie czytelnik skarżył się, że serwis nie chce uznać mu reklamacji tych trójkątów, chociaż znacznie różnią się od pozostałych elementów plastikowych - wyblakły. Renault broniło się tym, że powinien stosować środki do pielęgnacji tylko ich firmowe i takie tam ble, ble - nieistotne. Zapamiętałem to doskonale bo już wtedy, ok. 9 lat temu, już miałem wyblaknięte te trójkąciki. Ale mi to nie przeszkadzało i dalej mam je wyblaknięte.

Czy to również dotyczy listw na drzwiach?

Jedne blakną, np drzwi przednie, tylne nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z listwami tak jest, u mnie tylko różnią się trójkąty i opisywany przezemnie przykład z gazety dotyczył tylko tych trójkącików. Listwy wg. mnie powinny być takie same jeżeli są z tego samego okresu produkcji i samochodu.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko związane z fotelem kierowcy. Co zrobić jak jest urwana ta "wajcha" od regulacji wysokości fotela,jest na to jakiś sposób?

 

Dodano: 26 sty 2017 - 20:52

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-ID6yJGyx.html#fedc689f69

Mam zagwostkę odnośnie tej megany,ogólnie auto zadbane,ale jest kilka rzeczy do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wajchę kupisz na allegro np: Mój odnośnik . Bez problemu wymienisz tą samą plastikową końcówkę. Nie musisz wymieniać całej wajchy.

 

Dodano: 26 sty 2017 - 21:57

Co do samochodu, to podpadają odcienie zderzaka z przodu i z tyłu. Wiem, że to plastiki i mogą być inne odcienie, ale trzeba to zobaczyć na żywo przy ładnej pogodzie bo za bardzo ten odcień się różni. W opisie brak jest też informacji że bezwypadkowy. Natomiast tak jak pisałem wcześniej ta "wajcha" to nie problem. No i naklejek na nadkolach/progach nie widzę.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tego samego zdania co kolega mireczek .Nie wszystko w ogłoszeniu jest chyba ujęte ,i przednia lampa jest jedna zmatowiała a druga jak nowa mogę się mylić. Najprościej pojechać oglądnąć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie auto już oglądałem.

Błotniki z tyłu były malowane ale robota dobrze jest zrobiona,zderzak z przodu też. Ogólnie autem dobrze się jechało,alem strasznie ściągało na lewo - podejrzewam że to wina opon. Wtryski od gazu strasznie głośne i silnik na wysokości rozrządu strasznie uwalony olejem.

 

Dodano: 29 sty 2017 - 10:28

http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=15n5k3

Jak wygląda przód tego autka?

 

Dodano: 01 lut 2017 - 20:52

Fura w końcu kupiona,temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za zmieniarkę. :) I automatyczna klima, której nie wymagałeś, a ja Ci mówię, że będziesz zadowolony. :) Sam jak przesiadam się do auta mojego taty lub do służbówki, to się wkurzam, bo ciągle muszę coś zmieniać w ustawieniach klimy, co po prostu przeszkadza i irytuje podczas jazdy. A służbowe kombi to ta klima manualna nawet nie jest w stanie latem schłodzić dobrze. W sumie w Megane nawet lepiej się ona sprawowała niż w obecnej Cromie, gdzie mam wrażenie, że latem na zbyt wysokich obrotach działa.

No nic, czekamy na temat z Twoim autem, pochwal się, co tam masz, bo tyle czasu szukałeś, że aż mnie to ciekawi. :) Bezawaryjności! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!