Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na zimnym gaśnie po odpaleniu


organic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie serdecznie wszystkich pozdrawiam jako, że jest to mój pierwszy post ;)

 

Co do problemu: jakiś tydzień temu pojawił się problem z odpaleniem silnika przy pierwszych przymrozkach. Pierwsze wciśnięcie Start zakończyło się porażką. Kolejne wymagało długo wciśniętego przycisku Start, rozrusznik walczył a po ok. 10 sek. pojawiły się pierwsze oznaki startu silnika, trochę musiałem powciskać gaz i ostatecznie silnik odpalił. Po przejechaniu ok. 10 km (praca) zgasiłem silnik i kolejna próba odpalenia zakończyła się klęską. Zostawiłem samochód na 8 godzin i już miałem umówionego znajomego do odpalania na kablach ale o dziwo odpalił od pierwszego wciśnięcia(?), tak po prostu. Ponieważ aku i tak miałem w planach wymienić, tego samego dnia zmieniłem na nowy (Yuasa). Na drugi dzień, znowu mały przymrozek i tym razem po wciśnięciu Start silnik od razu zaskoczył ale po 2-3sekundach obroty bardzo spadły i silnik zaczął wydawać klekoczące odgłosy i jedynie dodanie gazu uchroniło go przed zaduszeniem. Potem 2 km trasy pod żłobek, kilka minut postoju i kolejne odpalenie, już bez problemu. I w zasadzie tak jest od kilku dni.

Dziś rano przy -3 stopniach Start, po chwili klekot, gaz przez 10 sekund (obroty powyżej 1500), puszczenie gazu, zejście do ok. 1000 obrotów (może nawet niżej) ale już wszystko w normie, silnik normalnie pracuje. Wycieczka do centrum miasta (jakieś 5-6 km) postój ok. 2-3 godziny, temperatura plus 3 stopnie, odpala od pierwszego strzału.

 

Trochę poczytałem forum i jak na razie mam dwa podejrzenia:

1. Czujnik temperatury - bo problem objawił się dopiero gdy na zewnątrz temperatura zeszła poniżej zera, a po odpaleniu auto zachowuje się jakby tego spadku temperatury w ogóle nie brało pod uwagę ;)

2. Czujnik położenia wału - bo z tego co widzę to książkę na ten temat można napisać ;)

Auto z 2009 roku, przebieg niewielki bo poniżej 60kkm, w tym roku był wymieniany rozrząd + pompa (bez KZFR).

Na co jeszcze przy takich przypadłościach zwrócić uwagę?

I przy okazji, podpięcie do CLIPa oznacza przymusową wizytę w ASO? Czy zwykłe serwisy mają do niego dostęp?

Pozdr.

 

Dodano: 05 gru 2016 - 07:44

Dziś przy -6 stopni odpalił za pierwszym razem bez dodawania gazu, co prawda z małym stęknięciem ale utrzymał obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, nie była czyszczona.

Olej Elf 5w40 ale nie wiem który konkretnie bo auto użytkuje od miesiąca.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Dodano: 06 gru 2016 - 11:52

Dziś rano pięknie odpalił bez problemu. Rozmawiałem z mechanikami (specjalizują się w autach francuskich), sugerują nic na siłę nie robić i na razie poobserwowac, być może stary aku faktycznie był padnięty a na nowym elektronika zmieniła nastawy po kilku dniach.

 

Dodano: 18 gru 2016 - 13:25

Po ponad tygodniu spokoju znowu wrócił problem odpalania. Dziś wymieniłem mk czujnik temperatury powietrza dolotowego. I nam pytanie - czy to normalne że stary czujnik po wyjęciu z kolektora był zabrudzony olejem?

 

Dodano: 23 sty 2017 - 21:46

Problem rozwiązany, ASO przelało olej (nagminna praktyka) w efekcie czego kolektor dolotowy zawalony był olejem, dodatkowo przepustnica. Po wyczyszczeniu i odessaniu dwoch setek oleju z silnika auto od dwóch tygodni pali na dotyk.

PS. Pozdrawiam serwis ASO Renault Fomar Nysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO przelało olej (nagminna praktyka) w efekcie czego kolektor dolotowy zawalony był olejem,

Nic nie przelali, jest to specjalne miejsce do gromadzenia się oleju który dostaje się przez odmę - normalna sprawa. Sam to potwierdzisz następnym razem, gdy mimo stałego poziomu oleju w silniku (odpowiedniego, bo będziesz go pilnować, żeby nie przelać), po jakiś 60-100tys. km znowu ten olej wylejesz z kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!