Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Grandtour 1.2 TCe 115KM - opinia


abix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, bliskim zakupu Meganki III Grandtour z silnikiem 1.2 TCe 115KM. Rocznik samochodu 2013, przebieg 122 tys. km.

Pytanie do użytkowników tego samochodu, w szczególności z tym silnikiem, czy są z nim jakieś problemy, na co szczególnie zwrócić uwagę? Czy taki przebieg dla tego silnika jest OK, czy to już dużo? Mam nadzieję, że auto posłuży mi kilka dobrych lat (o ile dokonam zakupu), moje roczne przebiegi nie przekraczają 10 tys. km.

Jak ten silnik sprawuje się w tej wielkości samochodzie? Nie mam jakiś wielkich sportowych ambicji ;) ważne żeby w miarę sprawnie się przemieszczać i nie być zawalidrogą :D

Nadal waham się nad zakupem, nigdy do tej pory nie posiadałem Renault, ani żadnych innych francuskich samochodów... trochę się obawiam o awaryjność, ale podobno nie jest już z tym tak źle.

Dzięki za wszelkie uwagi i sugestie (mam nadzieję) zadowolonych użytkowników tego samochodu :)

abix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z tym silnikiem, to jeszcze nowość. Czy bardziej będzie służyć do jazdy w mieście (typowy ) czy trasy? Poczytaj o jego wadach ;1.2 benz. . Wtrysk bezpośredni -problem z założeniem LPG . Sprawdzone silniki to; 1,4 i 1,6 l, 2,0

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik b.cichy, dynamiczny w tym samochodzie, mam kombika, przy normalnym użytkowaniu ekonomiczny, jestem zadowolony po roku jazdy i blisko 20.000km przebiegu, mało jest wpisów w internecie o usterkach i wadach, przy kilkuletniej już obecności na rynku.

Buda i reszta produkowana od 2008r, więc wszystko w temacie już napisano ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z tym silnikiem, to jeszcze nowość. Czy bardziej będzie służyć do jazdy w mieście (typowy ) czy trasy? Poczytaj o jego wadach ;1.2 benz. . Wtrysk bezpośredni -problem z założeniem LPG . Sprawdzone silniki to; 1,4 i 1,6 l, 2,0

Głównie będzie jeździł po mieście. Przy moich przebiegach nawet nie biorę pod uwagę montażu instalacji gazowej.

 

Dodano: 06 gru 2016 - 13:09

...mało jest wpisów w internecie o usterkach i wadach, przy kilkuletniej już obecności na rynku.

No właśnie niewiele jest takich informacji, więc albo silnik taki dobry i nic się z nim nie dzieje, albo mało osób ma ten motor, albo nikt się nie "chwali" problemami...

Ciekaw jestem na ile jest obliczona wytrzymałość tego silnika?

Ten mój przyszły ma 122k. i z tego co wiem to olej był wymieniany co 30k. km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej taki dobry :P .

Mało wpisów to dobry znak, już tego trochę jeździ po drogach w Renaultach i Nissanach.

W dzisiejszych czasach globalnego internetu to ludzie płaczą jak im się wycieraczka urwie, a co dopiero ew.problemy z silnikiem.

To co wyszło masz w dziale 1.2.

Gdybym chciał lpg, to bym kupił 1.6 16v.

Przy spalaniu od 6-8/100km nie ma tragedii, trochę ostatnio nakręciłem, rocznie robię zazwyczaj w okolicach 10.000km.

Renault określa wymianę oleju co 30.000km, na razie nikomu się panewki nie obróciły :mrgreen: .

Ja wymieniam co 10.000km, zawsze tak robiłem w swoich autach i tak zostanie.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam nadzieję że na przeglądzie nie wyjdą jakieś kwiatki i zakup zostanie sfinalizowany :)

 

 

Dodano: 07 gru 2016 - 16:41

Jestem po przeglądzie przed zakupem. No i wyszły kwiatki.

Okazało się, że samochód ma wymieniony silnik, w ramach gwarancji. Na nowym silniku przejechane ok 40 tys. km. To jest chyba w miarę dobra informacja.

Gorsza to taka, że są wycieki oleju ze skrzyni biegów (konkretnie się leje, nie jest to pocenie) oraz płynu chłodzącego gdzieś w tylnej części silnika. Za bardzo nie wiadomo skąd te wycieki, trzeba byłoby zdemontować więcej części, a to już wykraczało poza przegląd. Poza tym wylany amortyzator - do wymiany. Tak to jakieś drobniejsze sprawy oraz mankamenty, o których wiedziałem (lakierowane elementy), łyse opony.

W międzyczasie poczytałem sobie o problemach z tym silnikiem - branie oleju, problem z pompą oleju i mój entuzjazm trochę zmalał. Zwłaszcza, że mam czym jeździć - samochód trochę starszy, ale u mnie od nowości i nic się z nim nie dzieje :)

Teraz się zastanawiam, czy warto się nadal interesować tym samochodem, czy sobie odpuścić. Może to być jakaś drobnostka, ale niekoniecznie... Nie chciałbym się na jakąś minę wpakować :(

Muszę się przespać z tematem.

Edytowane przez abix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym odpuścił, chyba że cena bardzo atrakcyjna, wtedy można wyciągać skrzynię i porobić to wszystko.

Pewnie zrobili na szybko przekładkę i teraz są wycieki, jeszcze te łyse gumy i reszta, albo ktoś go dojechał i szuka nowego opiekuna..

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto te swoje uwagi odnośnie procedury od ogłoszenia, po telefony i wizję lokalną umieścić w temacie poniżej, dla przestrogi dla innych; Auto Sprowadzone z Małym Przebiegiem , To Auto Podejrzane ABC Zakupu Auta Używanego .

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kolegę Tomgrandtour. Również bym odpuścił to auto, dopóki masz kasę w kieszeni to ty rządzisz i nie masz problemu, a jeżeli zauważyłeś takie kwiatki to lepiej nie ładować się samemu na minę - aut jest tyle, że na pewno znajdziesz to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!