Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chcę kupić Renault Megane I, czy to auto godne polecenia?


zloty888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich!

Ponieważ zamierzam dołaczyć do grona szanownych uzytkowników samochodu marki Reanault bardzo proszę o pomoc.

Tak jak w temacie chcę kupić Renault Megane I (hatchback) z 1997 roku, silnik 1,6 benzyna, 137 tys przebiegu. Auto używane z Niemiec. Wszystko wygląda ok, mechanik ocenił stan na dobry. Jednak na róznych forach dużo się złego naczytałem ogólnie o Renault. Nie wiem czy to ogolna awersja do francuskich aut, czy może faktycznie te auta są zawodne i dość często psuja się w nim różne rzeczy. Proszę o odpowiedź, właśnie co do tej zawodności, oraz jaka jest ogólna eksploatacja auta, spalanie, zamienne części czy są drogie? Dziękuje z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koncentruj sie na danej marce, szukaj dobrego egzemplarza nie zależnie od znaczka na atrapie. Ja byłem i jestem miłośnikiem VW, ale że trafił sie od rodziny Scenic w stanie miodnym. Zanabyłem go i jestem w niebowzięty stanem auta. Znajdziesz Fiata czy Daewoo od pierwszego właściciela , emeryta i będziesz zadowolony a kupisz Renaulta czy VW z kombinowanym przebiegiem i stanem technicznym i będziesz zmuszony rozbićświnke skarbonke na naprawy. Nie ma reguły. Szukaj egzemplarzy a nie marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał. Ja jak szukałem autka ponad 2,5 roku temu to się naczytałem i nasłuchałem że aż książkę napisać to mało. Wszystkie auta mają swoich zwolenników jak i przeciwników począwszy od litery A a na Ż skończywszy ;-) .

Różnymi jechałem kl. średniej ale najwygodniej mi było w megance i te okrągłości a nie kanciaste wykończenie to wielki +. Ot spodobało mi się autko z rodziny Renault.

Na nasze drogi co nie kupisz to i tak zawiechę trzeba robić co jakiś czas :evil:

Co do części to też bajka z tym że drogie - wcale nie są takie drogie i z dostępnością dość łatwo, przynajmniej w moich okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko jest dosyc zgrabne i praktyczne poniewaz chcesz kupic z silnikiem 1.6 to niepowinienes tez narzekac na osiagi...jezeli chodzi o zawodnosc to wiadomo ze jak dbasz tak masz ,i jesli troszke czasu poswiecisz na to zeby od czasu zrobic takie podstawowe rzeczy jak np. sprawdzenie oleju to niepowinienes miec problemow.Pomimo to tak jak koledzy napisali wyzej duzo przy kupnie uzywanego samochodu zalezy od tego kto nim jezdzil wczesniej jak o nie dbal.A opowiesci o francuzach w wiekszosci wypadkow to bajka,przynajmniej tak wynika z moich doswiadczen bo ja na swoja megi narzekac niemoge :]Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie chcę kupić Renault Megane I (hatchback) z 1997 roku, silnik 1,6 benzyna, 137 tys przebiegu. Auto używane z Niemiec. Wszystko wygląda ok, mechanik ocenił stan na dobry. Jednak na róznych forach dużo się złego naczytałem ogólnie o Renault. Nie wiem czy to ogolna awersja do francuskich aut, czy może faktycznie te auta są zawodne i dość często psuja się w nim różne rzeczy. Proszę o odpowiedź, właśnie co do tej zawodności, oraz jaka jest ogólna eksploatacja auta, spalanie, zamienne części czy są drogie? Dziękuje z góry!

 

Witam,nie ma jednoznacznej odpowiedzi,spalanie jest dobre,niskie jak na inne auta tej klasy tak myślę,części są drogie jak kupisz oryginalną część w ASO,zamiennik często tak samo dobry kosztuje zwykle 50% tego co oryginał,ale to już zalezy od danej części.Co do zawodności to można trafić na samochód bezproblemowy w którym oleje wymienisz czy inne drobnostki a można trafić na taki gdzie co chwile coś będzie padało,ale jak mechanik ocenił to auto to chyba ok,tak jak pisali poprzednicy zależy czy poprzedni kierowca/waściciel dbał o auto czy wymieniał części itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napiszę tak auto jest świetne ale musisz trafić w egzemplarz co do innych wypowiedzi jak szukam auta to patrzę jedynie na znaczek rombu Renault oczywiście jestem zakochany w tych samochodach. A i nieprawda że części są drogie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oczywiście, że godne polecenia. Zrobiłam na nim ponad 40 tys i wymieniam tylko eksploatacyjne. niestety muszę go zaminić na coś tańszego, chociaż przywykłam do tej wygody. Mam 99r. 1.6 16v, wcześniej miała go babeczka w średnim wieku i zrobiła 115 tys. jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zloty888, nie oczekuj obiektywnych opinii na temat meganki od fanatyków tego auta, bo nikt Ci tu takiej nie udzieli. :mrgreen: Poczytaj w miare dokładnie forum i sam Sobie na to pytanie odpowiesz. Z opiniami jest jak z dziurą w d..... Każdy ma swoją. Tu wszyscy są zakochani w swoich autach, wiec bedą piać z zachwytu, a Ci z poza forum powiedzą Ci, ze "francuza" kupili dwa razy w życiu...po raz pierwszy i ostatni. Jak trafisz na dobry egzemplarz, bedziesz zadowolony. Trafisz na zły...bedziesz klął. W używanych samochodach to zawsze loteria.

 

Jedno jest pewne. Jak kupisz meganke, napewno nie bedziesz sie nudził :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj kolegi wyżej jest zajefajna tylko trzeba ją kochać bardziej od swojej żony :-P

i wiele jej wybaczać jak pisałem wyzej trafisz dobry egzemplarz pojeździsz, trafisz zły trochę włożysz i też pojeździsz.

(janksz bez urazy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywizm przemawiający z postu janksza jest dobrą odpowiedzią, ale wszystko zależy od tego jakim autkiem jeździsz, wcześniej czy później w KAŻDYM znajdą się elementy które denerwują człowieka i marka samochodu chyba tak naprawdę nie jest najistotniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdziłem 3 lata 3 dżwiowym Clio i tak jak wyżej było napisane tylko eksploatacyjne. I gdy rodzina uparła się na auto wieksze i 4/5 dżwiowe oglądałem rózne marki (koszty eksploatacji itd.). Na koniec do finału doszły tylko renówki w takiej kolejności: laguna, meganka ( wtym również scenic, cupetka odpadła ze względu na ilość dżwi choć już nawet oglądałem), clio z silnikiem 1.5 dci. I tylko przypadek (a może szczęście), że trafiłem na moja srebrna strzałę (choć silnik mam trochę inny od tego jaki ty bys miał -1.4 16v RXE). Również wyposażenie (RXE) było jednym z elementów za tak. Jeżdzę tym autem ok. 4 m-ce i rewelacja(zrobiłem jakieś 4 tys km). Co do części to opinia że są drogie jest nakręcana przez użytkowników niemieckich samochodów (przyp.autora - np.rozrząd jest o połowę tańszy niż do focusa(zamiennik) z takim samym silnikiem jak mój(oryginał), tarcze są tańsze niz do golfa).

 

Więc wybór należy do ciebie :mrgreen::-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałem kupić astrę kombi II ale nigdzie nie było w rozsądnej cenie (02r) no i wypatrzyłem megi, w moich okolicach wtedy takie coś nigdzie nie jeździło, zaryzykowałem i był to dobry wybór. Przejechałem przez ostatnie dwa lata prawie 80tkm i jest w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Megane I Combi 1.6 16V 2003r w tamtym roku i jestem z niej zadowolony , chodzi jak zegarek. Wadą jest tylko poruszający się drążek zmiany biegów gdy dodajesz gaz lub zdejmujesz nogę z gazu na biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!