Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka ABS, ESP - nieodpowietrzony układ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

sytuacja wygląda tak - zapaliły mi się jednocześnie dwie kontrolki ABS + ESP podczas jazdy. Nie było gwałtownej jazdy, żadnego hamowania, jedynie wyjątkowo mokro. Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik, włączyłem, kontrolki się nie zapaliły, więc ruszyłem. Sprawdziłem czy nic za mną nie jedzie i dałem po hamulcach, ABS się włączył, ale przejechałem kilkaset metrów i kontrolki znów się zaświeciły. Później już nie zgasły. Dodatkowa informacja - jakiś miesiąc temu, czyli około 800 kilometrów temu miałem wymieniany płyn hamulcowy, natomiast mechanik nie był w stanie odpowietrzyć jednego zacisku, skierował mnie do regeneracji zacisków, ale do dzisiaj tego nie zrobiłem. Pytanie czy to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mechanik wymieniał płyn hamulcowy? Spuścił stary i nalał nowy, czy w miarę upuszczania starego dolewał nowego? W zbiorniczku w czasie tego procesu powinien znajdować się z a w s z e płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, niestety nie było mnie przy tym, natomiast stwierdził, że nie mógł odkręcić zaworu na jednym zacisku, stąd go nie mógł odpowietrzyć. Stwierdził, że jest zapieczony i muszę oddać go do regeneracji, bo nie chciał go urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, odpowietrzenie układu hamulcowego w tym wypadku na zapalenie się tych kontrolek nie ma wpływu. Prawdopodobnym powodem zapalenia się tych kontrolek jest niewłaściwy sygnał z czujników przy kołach, spowodowany uszkodzeniem któregoś czujnika lub pierścienia z wycięciami na osi koła współpracującym z czujnikiem (np pęknięty lub nawet zgubiony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, oddam go do mechanika we wtorek i się okaże.

 

Aktualizacja:

Byłem u mechanika, potwierdził, że to nie od braku odpowietrzenia, podpiął pod komputer - błąd czujnika. Megane po umówieniu wizyty na naprawę na poniedziałek stwierdziła, że nie, tak właściwie, to nic się nie zepsuło i włączyła uszkodzone systemy. Sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!