Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy na kompie DF241 oraz DF068 oraz pytanie o tempomat


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tu na forum jak i w google ale nic..

DF068 Poduszka boczna pasażera - przerwa w obwodzie - obecny

czy to poduszka z fotela?

Jest też błąd DF241 i właśnie chodzi o zapięcie pasa przy fotelu pasażera (tak mi się zdaje)

DF241 obwód poduszki powietrznej pasazera zapiecie pasabiodrowego/siedzenia, przerwa w obwodzie - ciągły

 

co tu trzeba wymienic?

 

Jesli chodzi o tempomat to mam takie przyciski z boku tu gdzie się zmienia poziom świecenia swiateł przednich

post-28232-0-37331900-1481478738_thumb.jpg

Ale nie mam przycisków w kierownicy

Gdy naciskam te przyciski w gore lub w dół to ani nie działa tempomat ani ograniczenie predkosci, nie świeci się też zadna kontrolka.

Auto mam od tygodnia i od początku to nie działa.

O co tu moze chodzić, czyzby ktos wyminil kierownice ktora jest bez przyciskow i dlatego to nie działa?

 

Przy okazji jeszcze jedno pytanko. Kilka razy sie zdarzylo ze bagaznik otwiera się sam. Nie tylko odblokowuje sie zamek ale całkowicie się otwiera tak że klapa odskakuje i moge ją podnieść bez uzycia "klamki". Ostatnio stało się to przy odpalaniu auta. Odpalam i slysze ze sie otwarła klapa...co wymienic?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ten dział forum.

2. Powinieneś mieć sterowanie przy kierownicy. Skoro go nie masz, to są trzy wyjścia:

a) auto było bite, wystrzeliły poduszki i handlarz (?) złożył auto z tego, co miał pod ręką lub można było tanio kupić,

b) kierownica była strasznie wytarta, co oznaczałoby, że to auto przebieg 110 000 km miało, ale pewnie w 2010 roku,

c) ktoś dołożył tempomat i zamiast zmienić kierownicę - dołożył przyciski w innym miejscu auta.

Jednakże patrząc na pozostałe błędy, to w momencie wypadku w aucie prócz kierowcy siedział jeszcze przynajmniej jeden pasażer z przodu.

Klapa się może otwierać z różnych powodów - uszkodzony zamek, czy nawet zmieniona geometria auta - znam taki przypadek, że zamek nie mógł utrzymać klapy, bo auto było źle rozciągnięte po otrzymaniu strzała w tył.

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod raczej bez wypadkowy jest, moze jakas drobna kolizja byla z przodu bo mam wrazenie ze byl malowany, ale nigdzie nie ma sladu spawów "Janusza" szyby tez są oryginalne. Klapa bagaznika bardzo lekko się zamyka. SOrry za zly dział, mozna to jakoś przenieść? Nie moglem wybrać działu i nawet nie wiem jak to sie stalo ze temat jest tutaj wlasnie

 

a co oznaczaja bledy? co musze wymienic by zniknely?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że teraz spawa się ćwiartki, a szybę to z innego auta z tego rocznika można przełożyć - czyli będzie oryginał i rok ok.

Jak dla mnie to te błędy wskazują na większą kolizję, a nie np. szkodę parkingową, czy drobną kolizję.

Pytanie, czy masz w ogóle poduszkę pasażera obecnie.

Tu masz bardzo ciekawy plik, może okazać się pomocny, jeśli nie jesteś pewny, co oznaczają dane kody - KLIK

Skoro widziałeś, że świecą się kontrolki oraz że coś jest nie tak, że przód jest malowany - trzeba było jechać na stację diagnostyczną/ASO oraz do kogoś kto ma Clipa, to już byś wiele się dowiedział. W Poznaniu prężnie działa klub Renault Laguna i pewnie znalazłaby się jakaś dobra dusza, która poratowałaby Clipem za małe co nieco.

Co do działu - moderator pewnie przeniesie. Możesz to komuś zgłosić nawet sam.

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w pliku nie ma kodow ktore mi sie pojawily, napisalem je, bylem juz na kompie

auto sprawdzane bylo konkretnie i nie bylo spawane ani w cwiartce ani w połówce. Gdyby tak bylo to sadze ze auto by sie tak nie prowadzilo dobrze ale moze się myle.

Nie wiem czy jest poduszka ale to chodzi o poduszke w fotelu pasazera? Jak to mogę sprawdzic? I co z tą zapinką pasów? Wystarczy wymienic?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka boczna pasażera, to może być właśnie ta z fotela. Kurtyna by była chyba osobno, choć już nie pamiętam, jak to było z poduszkami. Niech ktoś bardziej ogarnięty w tym temacie się odezwie. Musisz poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF068 Poduszka boczna pasażera - przerwa w obwodzie - obecny

czy to poduszka z fotela?

Jest też błąd DF241 i właśnie chodzi o zapięcie pasa przy fotelu pasażera (tak mi się zdaje)

DF241 obwód poduszki powietrznej pasazera zapiecie pasabiodrowego/siedzenia, przerwa w obwodzie - ciągły

Jeżeli te błędy wszystkie dotyczą fotela pasażera, to na pocieszenie to może być tylko złącze pod fotelem (częsta przypadłość). Natomiast brak poduszki pod tempomat (chociaż są włączniki to już inna sprawa). Zdejmij poduszkę i zobacz na niej datę (zdejmuje się łatwo) Mój odnośnik Jednocześnie sprawdzisz jakiego masz "pająka" pod kierownicą czyli czy są złącza pod tempomat.

Mam jeszcze pytanie, czy podczas odpalania świeci się kontrolka poduszek w prędkościomierzu (lub świeci się cały czas)?

Jeżeli masz 5 drzwiowy HB, to spojrzyj pod lewą osłonę tablicy (konsoli) tak jak tutaj i zobacz czy jest naklejka z VIN-em: Mój odnośnik. Jak VIN się zgadza to nie było wywalenia poduszki pasażera.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jestem z zawodu kurierem, święta tuz tuz wiec brak czasu...postaram sie w weekend to wszystko sprawdzic i dam znac, mam HB ale 3 drzwiowy

nie zwrocilem uwagi czy sie swieci kontrolka w trakcie odpalania, dam znac

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!