Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd Injection Falut przy odpalaniu. Nie odpala! Pomocy !


gilerson125

Rekomendowane odpowiedzi

Wymina samych zaworków w 100 % usuwa problem zbyt dużego wydatku na przelewach. Pasują zdaje się, że wszystkie. Ważne by były oryginalne delphi. Nie zapomnij o wymianie rampy wtrysku, bardzo trudno ją oczyścić z opiłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.I sprawdzenie czy opiłków nie ma w baku.

Bak się wymienia, z wersji benzynowej -najbezpieczniej.

Po zrobieniu remontu, proszę o parę uwag w temacie Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006 ,

Czy miałeś auto od nowości ?

Dlaczego nie sprzedajesz tylko remontujesz?

Pompa regenerowana w specjalistycznym zakładzie, też zdaje egzamin.

Podpowiedź kolegi aniewa - jest b.istotna .

Wszystkie elementy zasilania paliwowego muszą być czyste od opiłków

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko odnawiam temat ponieważ spotkała mnie niemiła rzecz. Auto zgaslo podczas jazdy wywaliło Injection Fault i żadna próba uruchomienia nie przyniosła sukcesu (zawiódł nawet plak). Auto bylo podłączane do Clipa. Korekcje mowil ze ok nie maja sie do czego przyczepić. Jedynie do wymiany był regolator ciśnienia w pompie. Kupiony nowy orginał Delphi i zrobiła cos takiego. Dodam ze żadne błędy podczas jazdy testowej nie występowały juz. Ogólnie na kompie ok. A dlaczego zrobił cos takiego? Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy mam przekazywać wtryski do regeneracji, czy jednak mam szukać nowych, a może samemu wymienić zaworki

Dobrze zregenerowany wtrysk niczym nie odbiega od nowego, ale warunek jest jeden - musi być to zrobione naprawdę DOBRZE. Ja za regenerację jednej sztuki płaciłem 330 zł (uszczelniacze, zaworek i ogólne czyszczenie). Zakład który mi to robił uświadomił mnie że w skrajnych przypadkach może to kosztować nawet do 550 zł, zależy w jakim stanie jest rozpylacz.

Z perspektywy czasu może i bym się sam zabrał za regenerację wtryskiwaczy ale w owym czasie nie wiedziałem co to za wynalazek i dlaczego tak szybko pada.

2. Czy pompa wtryskowa może być w takim przypadku regenerowana, czy tylko nowe bądź używane wchodzą w grę

Osobiście używanej bym nie kupił. Na portalach aukcyjnych widnieją ogłoszenia firm rzekomo pompy z przebiegami 60 kkm za 600 zł ale dzwoniąc nikt nie chce udzielić gwarancji, nikt nie udokumentuje rzeczywistego przebiegu.

Za regenerację płaciłem 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy moglibyście wskazać gdzie bezpiecznie kupić oryginalne zaworki do wtrysków (sklep/użytkownicy znanego portalu aukcyjnego) oraz gdzie zregenerować pompę - póki co pytałem w dwóch miejscach - w jednym zawołali 1000 (wstępnie), a w drugim 1200... a mogę kupić nową pompę za 1350...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Dodano: 29 gru 2016 - 16:33

Za regenerację płaciłem 800 zł.

Ponawiam pytanie - gdzie?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowienie noworoczne :!: Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :!:

Kolego ja mieszkam w stosunkowo małym miasteczku gdzie jeden drugiego że tak powiem zna. Robiłem to w zakładzie gdzie głównie specjalizują się w silnikach Diesla, i jak to ludzie mówią są najlepsi, więc zaufałem i nie żałuje.

Dla przykładu powiem Ci że w Bosch service chcieli odemnie 620 zł za regenerację 1 wtrysku gdzie w zakładzie o którym wspomniałem dałem 320, w takim układzie o koszt regeneracji pompy wolałem nie pytać :D.

Jeśli będziesz chciał to jak najbardziej mogę podać namiary, choć nie wiem czy bawią się w naprawy na "odległość" gdyż kolejka to tego zakładu to jakieś 2 tygodnie oczekiwania na przyjęcie samochodu, a to chyba dlatego że są dobrzy.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mnie dziś udało się zdiagnozować przyczynę gaśnięcia i nierównej pracy silnika na wolnych obrotach. Poruszałem wtyczkami z boku komputera i po problemie . Pewnie zaśniedziały łącza . Myślę o spryskaniu środkiem do złączek elektrycznych - polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spray KONTAKT 60 w celu rozpuszczenia tlenków i innych osadów. Następnie przemyć preparatem KONTAKT WL który zmywa wszelkie pozostałości po rozpuszczonych tlenkach, a w celu pokrycia styków powłoką ochronną należy użyć preparatu KONTAKT 61 (nie jest to tania sprawa, ale jest skuteczne).

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Również mam problem z komunikatem Injection Falut przy odpalaniu i nie odpala. Wszystko zaczęło sie od tego że niekiedy zaświecał sie komunikat podczas gwałtownego przyspieszania, następnie na ciepłym dłużej kręcił podczas odpalania, a ostatni tydzień czy ciepły czy zimny marnie odpalał. Zrobiłem test przelewów ( dwa razy kręciłem rozrusznikiem i pomierzyłem ile poleciało z przelewów):

Wtrysk 1 3,5ml

Wtrysk 2 2.5ml

Wtrysk 3 0.5ml

Wtrysk 5 5.5ml

Pamiętam że kiedyś wymieniałem jeden wtryskiwacz tylko nie pamiętam czy to był nr 2 czy numer 3.

Nie wiem jak teraz zinterpretować te wyniki. Czu uznać, że najgorszy jest numer 4 bo najwięcej idzie w przelew? czy może ten numer 3 zawiesił się i iglica jest cały czas otwarta i wszystko idzie do cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!