Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosty i tani interfejs diagnostyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznaczam, że użyłem wyszukiwarki i znalazłem całą masę tematów o interfejsie diagnostycznym ale konkretnej odpowiedzi (i aktualnej a nie np. wpisów z roku z roku 2010) - nie znalazłem a pytanie brzmi:

Jaki kupić interfejs diagnostyczny do Grand Scenic MK2ph2 z 2007r 1,9 dci (130KM) w cenie do około 100zł, do podstawowej obsługi, orientacyjnej diagnozy i może likwidowania prostych błędów czy zmiany podstawowych ustawień.

Zaznaczam też, że nie zamierzam cofać licznika czy wykonywać napraw za pieniądze po prostu wiem, że coś takiego jest i można coś na tym podziałać w przydomowym garażu aczkolwiek w dość ograniczonym zakresie bo to nie CLIP czy inne dość drogie rozwiązanie dla profesjonalistów.

Widzę, że dość ciepłe są tematy o ELM327 + oprogramowanie MaxiEcu OBD2

znalazłem na tej aukcji: http://allegro.pl/najlepszy-elm327-v-2-1-oprogramowanie-maxiecu-obd2-i5691833216.html

ale czytałem też, że o KKL-VAG

np z tej aukcji: http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-renault-nissan-ddt2000-kkl-i5121794045.html

Co będzie odpowiednie?

I bardzo proszę o konstruktywną odpowiedź a nie teksty typu źle szukałeś lub chcesz cofać liczniki za kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecic maxiecu z elm327, osobiście posiadam mpm-com ma wiecej możliwości jak elm327, ale tu masz gwarantowaną pomoc w razie problemów z działaniem interfejsu,koszt wraz z oprogramowanie na stronie producenta to 230zł. Także ty decydujesz co kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam program maxiecu ze względu na oferowaną pomoc w razie problemów oraz możliwość dokupowania rozszerzeń na inne marki samochodów. Do tego polecam interfejs mpm-com droższy ale ma większe możliwości (np. tryb pracy jako interfejs elm327 lub kkl, elektroniczny multiplekser).

 

ale czytałem też, że o KKL-VAG

tym w swoim scenicu nic nie zrobisz (interfejs musi obsługiwać linie can). Edytowane przez qwe789m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, podepnę się pod temat. Również potrzebuję tani interfejs ale do Megane 3. Chodzi o możliwość odczytywania i kasowania błędów z wszystkich centralek (nie tylko z ECU) oraz o odczyt korekt długich i krótkich (przydatne przy LPG). Czy coś tańszego niż maxiecu się do tego nada ?

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to oprogramowanie ddt2000 plus vag-kkl od vw tylko jest po francusku. jak cos taniego chcesz.

Ja osobiscie uzywam maxiecu full plus kabel mp-com orginalny do oprogramowania

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Już poprawione :)

 

Tu jest taki zestaw:

http://allegro.pl/interfejs-renault-dacia-dla-ddt2000-vag-kkl-usb-i4943340894.html

Tylko z tego co widzę to na liście nie ma Megane 3. Czy na pewno działa w Megane 3 ?

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Pytanie tylko jest natury takiej, czy urządzenie to http://allegro.pl/in...4943340894.html

w jakiś sposób zda egzamin?

Mój problem pojawia się i znika.

Zaświeca się a właściwie zaświecają dwie kontrolki

1 - SERV

2 - Kontrolka poduszki powietrznej.

Najgorsze że nie wiadomo kiedy się zaświecą i kiedy zgasną

Przy włączeniu zapłonu zapalają się wszystkie kontrolki, potem gasną wszystkie i po chwileczce (około 2 sek) zapala się SERW + poducha i tak trwa

więc chciałem w momencie zaświecenia zdiagnozować to czemu tak się dzieje.

może mi ktoś pomoże?

Dodam że jestem posiadaczem SCENIC-a z 2002 r. w wersji 1,4

Edytowane przez ZbigniewR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozwiązania Twojego problemu nie potrzeba akurat żadnego interface.

Masz problem z taśmą poduszki powietrznej kolumnie kierownicy lub z wtyczkami pod fotelem kierowcy.

Jak zaświecą się te kontrolki to pokręć powoli kierownicą i sprawdź czy to coś zmienia - jeżeli tak, to masz wyjaśnienie, to taśma.

U mnie dokładnie tak było. Skręcałem kierownica w prawo - zapalały się te kontrolki co u Ciebie.

Wymiana taśmy załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz to co kolega wyżej napisał i nic to wybierz drugą opcję wtyczka pod fotelami. Jak się zapali kontrolka to poruszaj mocno kostką co wchodzi w podłogę pod siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedź!!!

Dziś tak zrobię i napiszę czy zadziałało :notacrook:

Tylko czy ta wtyczka jest pod fotelem na wierzchu czy w skrytce pod fotelem. Bo ostatnio grzebałem w tej skrytce jest taka kostka na kilka pinów. Poszukam zresztą. popsikam jakimś wynalazkiem dla lepszego kontaktu i mam nadzieję ze pomoże. Swoją drogą to i może coś w tym jest, bo zaświeciło się jak jechałem po nawierzchni z kostki brukowej i telepało autem jak nie wiem co.

Raz jeszcze dzięki za zainteresowanie i podpowiedź.

Edytowane przez ZbigniewR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Chyba się jednak nie obejdzie bez interfejsu. Mam problem z czujnikami cofania. Na desce komunikat, że należy sprawdzić układ wspomagania parkowania. Odpiąłem czujniki, wyczyściłem je i wtyczki i po podłączeniu dalej to samo. Czytałem na innych forach, że gdy jeden czujnik nie działa to pomimo błędu reszta czujników po wrzuceniu wstecznego powinna cicho cykać. U mnie żaden nie cyka, może te czujniki w megane w ogóle nie cykają ? Co ciekawe czasem podczas jazdy komunikat i kontrolka znikają ale przy kolejnym cofaniu zaraz się pojawiają. Światła cofania się zapalają. Domyślam się, że po podpięciu interfejsem pojawi się jakiś dokładniejszy komunikat błędu. Pytanie tylko jaki interfejs do tego kupić. Chiński clip jest trochę za drogi. Czy maxiecu wyciągnie komunikat błędu z modułu czujników, ewentualnie jakiś tańszy interfejs ?

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński clip jest trochę za drogi. Czy maxiecu wyciągnie komunikat błędu z modułu czujników, ewentualnie jakiś tańszy interfejs ?

https://github.com/cedricp/ddt4all/blob/master/README.md

Zrobisz to samo co clipem jak nie więcej .

Edytowane przez anples
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pobrałem plik ddt4all_windows.zip. Czy coś jeszcze do tego potrzebuję ? Chyba trzeba jakąś bazę od DDT2000.

 

PS. Po poprzednim samochodzie (Opel Astra H) został mi interfejs OPCOM, czy moge go wykorzystać, czy muszę kupić elma327 ?

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!