Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomóżcie posiadam autko od 2 tygodni Megane 1.5 dci dzisiaj wymieniłem klocki z przodu i tragedia hamulec prawie nie działa ,pedał muszę wcisnąć w podłogę żeby zadziałał jak trzymam nogę na nim to pomału opada próbowałem odpowietrzać dwukrotnie bez rezultatu.Przed wymianą działał aż miło.Klocki LUKAS takie mi polecono w sklepie podobno nie piszczą.Acha poprzednie klocki wytarte do blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne po wymianie :!: Mechanik nie ostrzegał <ok> :( Trza przejechać trochę aby się ułożyły. Nie można na początku ostro dawać w pedał tylko delikatnie :!::!::!: Tak trza pośmigać dystans nawet do 150 km oczywiście nie w trasie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że nie opada, bo brak wspomagania i jest b. twardy. Pośmigaj delikatnie kilka dzionków z delikatnym hamowaniem i jak nie powróci do normy to dalej trza się bawić.

Płyn wymieniłeś przy okazji - kiedy ostatnio był zmieniany <ok> Warto co dwa latka go wymienić, a jak nie wiesz kiedy robił to poprzednik, to warto było to zrobić jak już się bawiłeś. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zle odpowietrzone. Jak pedal wpada, a jak sie podpompuje to jest lepiej, to chyba nie ma innej opcji.

Ja zmienilem tarcze i klocki i pierwsze 3 hamowania byly hardcoreowe, a potem juz normalnie. Jedynie co, to mialem ich nie przegrzewac.

No chyba, ze zmieniales tylko klocki, a tarcze byly bardzo zwichrowane, to moze faktycznie trzeba troche pojezdzic, zeby sie dotarly do siebie...

Ale ja i tak stawiam na zle odpowietrzenie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deptapiotr- spokojnie!! na pewno się ułożą - miałem ten sam problem... tarcze po przebiegu 130kkm miały już duży rancik, a klocki nowe mają ostry kant i muszą się dobrze ułożyć...

Ponizej narysowałem jak to u mnie było...

Wybacz za jakość - nie mam zbytnich zdolnosci do malowania <ok>

 

hamulcefu8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Podepnę się pod stary temat.

Wymieniłem klocki z tyłu, były one mocno zużyte, więc musiałem mocno cofnąć tłoczki wkręcając je. Nie zauważyłem żadnych wycieków, natomiast po zmontowaniu całości pedał hamulca działa teraz z dość długim jałowym skokiem - przed wymianą ten jałowy skok podczas użytkowania był praktycznie nieodczuwalny.

Dodam też, że przed wymianą miałem problem z szarpaniem przy zmianie biegów i ciężko wskakującymi trybami.

Po wymianie klocków sprzęgło działa teraz znacznie lepiej - czy może to być spowodowane tym, że przy okazji tej operacji powietrze z układu sprzęgła się przemieściło do hamulców i stąd takie działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie blokuje Ci klocków na którymś kole?Podobne objawy miałem w clio II 1.6 16v po wymianie klocków na przodzie, klocki nie zawsze wracały, poznasz to po tym że koło robi się gorące, przyczyną były wżery na tłoczkach i jarzmach, po usunięciu tych awarii hamulec był o wiele wyżej i nie wpadał w podłogę.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!