Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzedać czy zostawić ? Prośba o pomoc


Whiteman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale. Jestem posiadaczem Megane II 2004, 1.5dci 80km od września tego roku.Po tygodniu od zakupu panewki szlag trafił, przy okazji wymieniłem pierścionki. W czasie naprawy wyszła jeszcze skrzynia biegów, mój mechanior twierdzi że to łożyska i nie opłaca się robić lepiej wstawić jakąś używana. W międzyczasie trzeba było jeszcze zrobić hamulec ręczny wymienić swiece żarowe. Teraz mam pytanie do Was którzy się orientujecie w temacie. Waszym zdaniem opłaca się ją sprzedać dopłacić i kupić trochę młodsza z większym silnikiem benzynowym?ogółem w naprawę włożyłem ok 2800 zł

Dodam jeszcze że w moim przypadku kupno diesla było pomyłka, jeżdżę 4 km do pracy i z powrotem no nie licząc jakiś wypadów na zakupy a w lecie raz w tygodniu 60 km za miasto

Edytowane przez Whiteman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem kto doradził Ci kupno 1,5dci...to jest skarbonka, czego przykład masz.

Ilość km jaką robisz wskazywało by tylko na zakup benzyny i to było by najlepszym rozwiązaniem.

Osobiście polecam silnik 2.0 bez turbiny. Taki mam, taki użytkuję (w połączeniu z automatem) i szczerze ...nie chce innego.

Ktoś powie że dużo palą te silniki (u mnie wychodzi 8-9L/100km) do i z pracy dziennie to 60km plus jakieś dodatkowe wypady.

Celowo wybrałem ten silnik pod gaz - jak do tej pory nie ma z nim problemów. Gazu spali około 12L/100km.

Nie wiem jak sprawują sie 1,6 czy 2.0 z turbiną, tutaj się nie wypowiem.

To co masz sprzedaj jak masz kupca, radości nie przyniesie.

Nie wiem tylko czy znajdziesz jakąś benzynkę. Chodliwy towar ostatnio zwłaszcza 2.0 i 2.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to była taka szybka decyzja, ktoś bliski z rodziny miał do sprzedania, za nieduże pieniądze 4 tys zł.przez 12 lat żadnych poważnych awarii nie miał więc kupiłem.teraz widzę że to byl błąd.tylko obawiam się że z walnieta skrzynia nie odzyskam nawet tych pieniędzy jakie zapłaciłem... Teraz na dodatek jeszcze na zimnym silniku przy wciśnietyn sprzegle przez około pół minuty całym autem trzesie też nie wiem co to może byc

A i nie wymieniłem odchodzacego klaru z dachu.....

Edytowane przez Whiteman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaną skrzynie kupisz za niewielkie pieniądze. Wymienisz skrzynie i przy okazji sprzęgło. Z tym co zrobiłeś dotychczas to masz prawie "nowy" samochód. Na pewno przy sprzedaży będzie ciężko Ci odzyskać wszystkie pieniądze. Ale jak będziesz sprzedawał z zepsuta skrzynią to już w ogóle będzie kiepsko. Więc i tak bym tą skrzynie zrobił zwłaszcza, że najtaniej zaczniesz od 600zł z wymianą (najtańsze skrzynie kupisz poniżej 300zł + wymiana zależy gdzie trafisz). Jak chcesz zostawić samochód dla siebie wziąłbym jednak jakąś droższą sprawdzoną. Najgorzej, że malowana była i to na dachu więc może coś poważniejszego jej się przytrafiło.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba, zależy od stanu sprzęgła. Docisk to i tak bym chyba bez względu na wszystko wymienił. Ale jak ktoś zdejmuje skrzynie i ma na wierzchu sprzęgło to przy większym przebiegu racjonalna jest jego wymiana, żeby za parę km znowu nie płacić za wyciąganie skrzyni, bo np sprzęgło zaczęło się ślizgać. Poza tym sam piszesz, że jak wdusisz sprzęgło to coś się dzieje z samochodem.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu od zakupu panewki szlag trafił, przy okazji wymieniłem pierścionki. W czasie naprawy wyszła jeszcze skrzynia biegów, mój mechanior twierdzi że to łożyska i nie opłaca się robić lepiej wstawić jakąś używana. W międzyczasie trzeba było jeszcze zrobić hamulec ręczny wymienić swiece żarowe

sprzedać dopłacić i kupić trochę młodsza

Czy to miłość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać ;)

Ja mam podejście, że jak mnie zawiedzie auto to do "żyda".

Tak na przykład, miałem od nowości Fabię (żona) mijał 6 rok (żona w domu z dzieckiem) ja daleko, chce jechać (auto z dnia na dzień jeździło) klęknął akuś :( zero prądu,

I kolejnej zimy z nami już nie było.

W innym aucie "pancerwagen kolejny" strzeliła mi opona w 8 roku od nowości (mięsa miała dużo, mało jeżdżona Continental) tak mnie to też wyprowadziło z równowagi, że w 2 tygodnie po fakcie auto zmieniło właściciela.

A Ty proszę Ciebie robisz prezenty jak widzę nowemu właścicielowi :)

 

PS

Panewki na żyletki powkładać i sprzedać handlarzowi i powiedzieć co nie tak i wpisać w umowę usterki łącznie z wyjącą czy co innego ze skrzynią jest, aby przypału nie było w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie kupię jak będziesz sprzedawał auta tylko z takimi usterkami ;D

 

A tak troche zejdę z tematu, co to może byc na zimnym silniku po wciśnięciu sprzegla trzesie całym samochodem?

Edytowane przez Whiteman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej sam mam Megi II ph1 1.6 16v polecam idealny pod gaz, robię ok 25-30tyś rocznie spalam ok 8litrów benzyny i ok 9L gazu

Ja mam MII ph II na sprzedaż z gazem. Wyniki potwierdzam. ;)

Nie chciałem tego na pw sugerować, żeby nie było, że wciskam Ci swój samochód, ale zrób sobie listę tych usterek, policz, ile to Cię będzie kosztować, a ile ma lat ten samochód. Plus samo ryzyko, że to jest 1.5 dCi, którego nie będziesz dogrzewał na tych krótkich odcinkach. Co nie zrobisz, to z racji wieku i zasilania ropą - znowu coś się będzie dziać w niedalekiej przyszłości. Z tego, co wyliczyłem, to robisz około 8-9 tysięcy km w roku... Albo i mniej. Także tego... Ja bym się w to nie pchał w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!