Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III RS


Pavv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, ale mam nadzieję, że będę tutaj na dłużej.

Planuję na początku roku, przed wiosną, zmianę auta. Od długiego czasu się za to zabieram. W głowie było i dalej jest mnóstwo pomysłów. Były Scirocco w 2.0, Golfy VI GTI, Focusy, Fiesty, Seaty, Ople. I nic, wszystko niby fajne, ale trochę te TSI wadliwe, o używane, w dobrym stanie DSG to ciężko, więc to duży minus. W końcu, znalazłem, spadło to na mnie jak grom, bo nigdy bym się tego nie spodziewał. Renault Megane III RS. Powiem szczerze, zewnętrznie podoba mi się strasznie. Uwielbiam hot hatche, które są agresywne i głośne i generalnie robią dużo szumu i bum bum, jednak zawsze patrzałem w stronę VAG.

Teraz konkrety, nie będę zadawał pytania, czy warto, bo odpowiedź pewnie będzie dość jednoznaczna. Z tego co zauważyłem cenowo stoją bardzo dobrze i w porównaniu do innych hot hatchy, prawdopodobnie są najtańsze, jednocześnie oferując najwięcej.

Mam budżet 45 tyś złotych, z możliwością małego nagięcia, czego bym nie chciał. Więc teraz zasadnicze pytanie? Tak czy nie? Brać, szukać? Czy znajdę w tej kasie auto warte uwagi? Na co patrzeć, na co uważać? Jestem studentem, 21 latkiem. Nie potrzebuje auta rodzinnego. Będzie to moje trzecie auto i trzecie w coupe, stąd jeśli chodzi o gabaryty, komfort czy spalanie, to odstawiam na drugi plan. Proszę o konstruktywne opinie i chłodną głowę, bo u mnie jej aktualnie brakuje, bo po prostu strasznię się już nakręciłem (haha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się podpiąć pod pytanie, popełniłem ten błąd, że przejechałem się RSką i teraz cały czas mi chodzi po głowie :D . Co prawda może wydać się to głupie, bo na moje 2.0dCi trochę wydałem kasy na rzeczy związane z zakupem używanego auta, łącznie z wymianą łańcucha rozrządu, ponieważ auto miało u mnie zostać na kilka lat jednak 265km strasznie kusi ;) . Poza Megane III RS nie widzę innego kandydata, wystarczył mi niecały rok i 15kkm, żeby przekonać się, że Renault z Megane III zrobiło dobrą robotę auto jest ciche, wygodne, wygląda świetnie i super się prowadzi, po prostu nie chce się wysiadać. Powodem, dla którego kupiłem diesla były długie trasy przy prędkościach autostradowych, jakie pokonywałem co najmniej raz w miesiącu, jednak w związku z częstymi delegacjami z pracy coraz zadziej jeżdżę i wolałbym przesiąść się na coś mocniejszego. Nie patrze tutaj na spalanie, bo to jest oczywista sprawa, chodzi mi bardziej o same koszty eksploatacji i usterki, jakie je nękają. Dlatego, jeżeli macie lub siedzieliście w temacie proszę o jakieś info, ponieważ nie wiem, czy sobie odpuścić, czy kontynuować dążenie do RSki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :!:

Mógłbyś mi powiedzieć, jakie w ciągu tego roku poniosłeś koszty związane z eksploatacją? ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!