Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Otwieranie klapy z pilota (poluzowanie zamka) a dodanie spręzyny do wypychania klapy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś do wersji kombi stosował taki patent, że gdy wciskamy guzik na pilocie to klapa się luzuje. Pytanie czy do siłowników można zamontować jakąś sprężynę aby klapa wypychała się w górę? Stosował ktoś coś takiego? Akurat w wersji kombi to by się przydało chociaż otwieranie. Zamykanie da się przeżyć.

 

Regulamin forum jasno mówi o zasadach zamieszczania zdjęć:!: - Prezes

 

a tu filmik jak to wygląda:

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daleko nie mam, więc może na wniosę podjadę bezpośrednio i sprawdzimy. No wiem, że ciężka ale sedany też muszą klapę wypchnąć. Jak zrobię dam znać. Może na miejscu coś uda się dobrać. Pytanie tylko czy siłowników nie trzeba zmieniana trochę mocniejsze, ale uważać aby klapa w niebo nie poleciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, że właśnie w sedanach takie tuningi robią. W hatchbacku jakby wymienił siłowniki na mocniejsze jest taka szansa (gdzieś śledziłem wątek golf lub fabia). Klapa w kosmos nie poleci bo siłownikach też są tłumiki. Same sprężyny potrzebne są do wypchnięcia klapy

do pozycji gdzie zaczynają efektywnie podnosić siłowniki.

Dodam tylko że jeżeli uda to się mechanicznie ogarnąć, to już prosta droga do otwierania kufra bez dotykania karty :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy udało się rozwiązać temat sprężyn? 

Sam przymierzam się do tego tematu i nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Na allegro oferują zestawy siłownik+sprężyna dedykowane lecz nie do mojego auta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2016 o 20:45, lufa napisał:

Też miałem kiedyś chrapkę na taki tuning ale w Scenicu. Przyjżalem się siłownikom i nie ma szans aby dołożyć jakieś konkretne sprężyny. A muszą być spore by tak ciężką klapę unieść.

i tu sie mylisz, na konkurencyjnym forum scenika, jeden gościu nie dość że dołożył sprężyny na klapę, to zamontował czujnik na stopę (otwieranie klapy przez przejechanie stopą pod zderzakiem) i to wszystko mu działo bez problemu ;F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpowiedź z jedynej firmy (z allegro) oferującej zestaw siłownik+sprężyna, negatywna - nie posiadają do megane kombi i nie są w stanie nic zaproponować...

 

Pytanie jak to jest z samoczynnym otwarciem się bagażnika? Z jednej strony nigdy się to nie zdarzyło ale czy pod wpływem dodatkowych sprężyn się nie wydarzy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!