Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy odpowiednie koła na zimę?


piroksen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jako, że to mój pierwszy post chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

Wracając do sprawy, całkiem niedawno zakupiłem Megane 3 1.5 dCi z 2008 roku. Obecnie jest na alufelgach z oponami letnimi ale chciałbym ją zaopatrzyć w zestaw na zimę. Zakupiłem felgi (nie wiem czy nie za szybko) o oznaczeniu KFZ 9583/16x7J/ET47/20-09/KBA43738. Proszę o informację czy będą pasowały do mojej Megane. Wydaje mi się, że powinno być ok. Jakie śruby do tych felg dokupić? Sprzedawca mówił, że oryginały z alufelg będą pasowały ale z tego co już wyczytałem to nie mogą mieć ruchomego kołnierza (będę musiał to sprawdzić).

Odnośnie opon myślałem o zakupie opon o rozmiarze 205/55 R16 91 T. Z tego co sprawdzałem na różnych stronach www, opona powinna pasować do tej felgi bez żadnych problemów. Jeśli się mylę proszę o korektę. Czy zmieści się to wszystko razem we wnęce koła i będzie śmigało bez żadnych problemów?

Przepraszam jeśli pytania wydają się banalne ale wolę się upewnić przed wydaniem pieniędzy i ewentualnym uszkodzeniem auta.

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi będą dobre (rozumiem że ten model ma odpowiedni rozstaw śrub i średnicę otworu centralnego?), opony w takim rozmiarze też, jedynie wg mnie pewniejsze będą z indeksem H a nie T. U mnie oryginalne śruby z alufelg pasowały do stalowych (nie mają ruchomego kołnierza). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo Laros za odpowiedź.

W takim razie wstrzymam się z zakupem śrub do czasu aż nie sprawdzę tego kołnierza.

Zerknę na oponki z wyższym indeksem prędkości. Jeśli chodzi o rozstawy śrub i otwór centrujący to się zgadzają.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :). Dla informacji podam jeszcze że kolega założył na zimę felgi R15 z oponami 195/65 R15 i również pasują, wyglądają zupełnie nieźle, no i auto jest odrobinę bardziej miękkie na naszych parszywych drogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!