Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy mam kolo dwumasowych?


vojtes

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek Megane 3 1,5 dci 63kW 2009r. 185k km Padło mi sprzęgło i jak pojechałem do mechanika to powiedziała ze koszt naprawy to ok 1200zl chyba ze jest dwumasa to jeszcze 1800 trzeba dodać. Czy ktoś wie gdzie mogę to sprawdzić ?

Objawy po czym stwierdziliśmy ze to sprzęgło to podczas ruszana pojawia się odgłos takiego dziwnego stukania/szarpania i to samo przy zwolnieniu w korku i ruszeniu z 2 prZy niewielkiej prędkości. Chyba ze ktoś ma jakiś inny pomysł? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie silniki 86 KM i 90 KM są pozbawione dwu-masy i mają skrzynie 5 biegową.

Niewiernym - Wystarczy podjechać do ASO i zapytać o koszt usługi i wszystko będzie jasne.

Pytanie jest zasadnicze "czy auto masz od nowości ?, bo padnięte sprzęgło przy tak małym przebiegu to rzadkość lub masz b.ciężką nogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie mam od nowości, kupiłem je jak miało 140k. Po 20k wymieniałem szklanki i wałek rozrządu (zeszlifowaniy w kat ostry). Teraz był spokój i nagle zaczyna wydobywać z siebie takie dziwne dźwięki przy niskich obrotach podczas zwalniania sprzęgła. Pewne jest to ze pod górkę na asfalcie kołami zabojsuje i tez mnie zaczęło zastanawiać czy to napewno sprzęgło. Jakoś ufam temu mechanikowi bo jak poprzednio stukało każdy mechanik mówił panewki albo wtryski na 100% ale najpierw muszę wymienić wtryski na nowe to bedzie wiadomo czy to to? Takie wymienianie w ciemno trochę słabo. Pojechałem do tego mechanika Aleksander - auto Wrocław i mówi odrazu ze to nie panewki, powiedział ze to mogą być wtryski ale ma takie na podmianke żeby sprawdzić założy to już będzie wszystko jasne. Tak tez było i za części plus olej i filty z wymiana zapłaciłem 1300zł. Jakoś po tym spotkaniu nabrałem pewności co do tego mechanika.

Czy jestem sam w stanie sprawdzić czy to może ta poduszka?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że auto ma ok. 300.000 km przebiegu. Nie kombinuj, udaj się do Aleksandra jak chcesz jeszcze trochę pojeździć i zrób generalny przegląd

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg na 100% oryginalny. Auto odkupione od kolegi z firmy. Wymieniali wszystkie auta z przebiegiem 135-140k. Wiem kto nim jeździł lekkiej nogi nie miał ale wolałem takie auto nie bite z fakturami z serwisu niż brać coś w ciemno. Do Aleksandra umówiłem się zaraz po nowym roku. Jedno co mnie cieszy to to ze nie ma dwumasy bo jeśli to sprzęgło to mam 1600 w kieszeni.

Edytowane przez vojtes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!