Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dobrze jest kabel od masy przymocować nie do klemy akumulatora, ale bezpośrednio do silnika/skrzyni. Tak jak pisał mrarek, im dłużej poczekasz na podpiętym do biorcy, to akumulator biorcy mocniej się podładuje (na włączonym silniku) i łatwiej zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Nie chciałem zakładać tematu, więc podepne się do tego. Dzisiaj na szybko chciałem sąsiadowi podładować akumulator na kable i ku mojemu zdziwieniu nie mogłem się z marszu dostać do klemy minusowej. W załączniku wrzuciłem już zrobione kiedyś zdjęcie akumulatora.

Czy jedynym sposobem jest odkręcenie tej śrubki pod klemą?

Od czego jest ten kabel widoczny nad klemą minusową?

IMG_20171119_145511121.jpg

Edytowane przez Marcin279
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem bezpośrednio do klemy. Nie pomyślałem,że przez szynę też można.

 

aniewa odłaczales może ta wtyczkę od start stop? Wyskakują jakieś błędy w komputerze?

Posiadam start stop ,ale w sumie po wejściu do auta z automatu wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 15.01.2018 o 17:31, mrarek napisał:

Masz przecież mnóstwo miejsca. Do tych szyn się podłączaj.

Dziś padł mi akumulator, po tych dużych mrozach; mało jeździłem ostatnio niestety :-(
Muszę od dawcy podładować, lecz pytanie czy minus mogę do tych szyn podłączyć czy tylko do masy, bo wg "fachowców" przy równoległym ładowaniu powinno się minus podłączyć do masy auta, nie do klemy odbiorcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Laros napisał:

Możesz

Jeśli będziesz chciał podładować aku prostownikiem/ładowarką to zapraszam do wątku https://megane.com.pl/topic/70888-ładowanie-akumulatora-typ-prostownika/

 

Dziękuję; opisałem tam swoją ładowarkę do której podłączyłem w garażu akumulator. Po ok. 3,5 godz. wygląda na to, że naładował się.

5 godzin temu, jabrze napisał:

Możesz, ale większa przewodność jest z kadłuba silnika ( dla rozrusznika ).

Nie znalazłem miejsca, gdzie do kadłuba mógłbym podłączyć więc na szynie podpiąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!