Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena Megane II 1.9 DCi 130KM


Pater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy, aktualnie jeżdżę laguną 2 1.8 - jestem zadowolony ale czas na coś młodszego ;)

Wybór padł na megane II 1.9 dci 130KM. W okolicy trafiła się taka sztuka:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-9dci-130km-sportgrandtourgt-serw-aso-100-uwaga-rezerwacja-ID6yHvaJ.html#xtor=SEC-8

prosiłbym o ocenę bardziej doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam

 

Btw.

Auto rzekomo od pierwszego właściciela w Niemczech, do samego końca prowadzona książka serwisowa, przy przebiegu 203.000 km wymieniony rozrząd. Aktualnie na liczniku 215.000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to wersja Dynamique, a nie jakieś SportGrandTourGT. Jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś wyprostuje, ale taka wersja to była dopiero od megane III. Tutaj ktoś założył zderzak od RS. Ponieważ auto jest po "tjuningu" (pisownia celowa) to może wcale nie jest po jakimś uderzeniu - trzeba przyznać że taki zderzak wygląda ładniej. Jak nie jest po naprawie, to ma cofnięty licznik, takie są realia na rynku. Co do napraw ty tylko z fachowcem (taki co zna taki model) jechać na miejsce i z czujnikiem lakieru sprawdzać bardzo dokładnie. Co do przebiegu to poproś o VIN i datę rejestracji i nr rej. i zadzwoń na infolinię Renault. Poproś o ostatnia datę wizyty w serwisie i jaki miał przebieg (naklejki na zdjęciach są z serwisu więc powinny się potwierdzić). Powiedz tylko, że właśnie kupiłeś ten samochód i chcesz go sprawdzić - bynajmniej w mordę Ci nie dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przebieg może być prawdziwy, chociaż podpada mi ta nalepka oryginalna renault z rozrządem, a w serwisie nie ma adnotacji. Przynajmniej nie wierzyłbym na 100% w wymieniany rozrząd. Niestety to diesel więc więcej możliwości jakiś braków w stanie silnika niż w benzyniaku. Skoro przebieg może autentyczny i silnik będzie Ok, to był gdzieś naprawiany. Będziesz musiał szukać gdzie i jak bardzo.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przebiegu sprawa drugorzędna liczy się stan silnika i samego samochodu,sam ściągnąłem taki sam samochód z Niemiec gdzie licznik pokazywał 3 z przodu.A stan samochodu w porównaniu z perełkami w Polsce to przepaść praktycznie zero zużycia.Gdyby ktoś przekręcił na magiczne 180tyś to pewnie bym uwierzył.Po Polsce zrobiłem już 10tyś w trzy miesiące i jestem bardzo zadowolony.Po samochód byłem sam ze znajomym handlarzem i na własne oczy widziałem jakimi samochodami się interesuje i co się opłaca kupić,żeby zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem obejrzeć i auto w środku jest piękne. Kierownica bez śladu, plastiki perfekt, dźwignia zmiany biegów praktycznie bez śladów zużycia. Lakierniczo i blacharsko też jest ok, szpary się zgadzają. Pod maską żadna ze śrub (maska czy inne rzeczy) nie wygląda na odkręcaną. Plastiki na swoim miejscu, przedni "pas" pod maską prawdopodobnie jest oryginalny - posiada wszystkie oryginalne naklejki. Silnik chodzi ładnie, cicho. W momencie odpalenia mialem wrażenie, że przez chwile przebierał ale po minucie praca silnika była równa, nie kopci. Co ważne, auto bylo zimne i wizyta nie byla zapowiedziana. Sprzęgło i dwumas ok. Auto 3 dni temu przyjechało z niemiec na kołach.

 

Co jest nie tak? :D

 

Btw. Byłem oglądać również meganke z Gnieznie (tak wiem, Gniezno ;) ). Auto rzekomo uderzone tylko w tył. Po oględzinach szpara przy słupku po prawej stronie przesunięta tak, że ledwo drzwi się otwierają. Solar dach niesprawny. Na zdjęciach auto igła, przez szybe też. Po wejściu do auta - deska wymieniona na nową, dodatkowo źle zamontowana. Zatrzaski miejscami "niepowpinane", błędy na ekranie. Kierownica i dźwignia zmiany biegów nosiły już konkretne ślady zużycia. Kolor zderzaka z przodu inny czego aż tak nie widać na zdjęciach. Dodatkowo potwierdziło się, że auto było bite z tyłu - naprawiane chyba w garażu za komisem bo aż szpachel popękał.

Link: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-2-0-dci-150kmnaviskora-ID6yEsVH.html

 

Nie polecam!

Edytowane przez Pater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przebiegu sprawa drugorzędna liczy się stan silnika i samego samochodu,sam ściągnąłem taki sam samochód z Niemiec gdzie licznik pokazywał 3 z przodu.A stan samochodu w porównaniu z perełkami w Polsce to przepaść praktycznie zero zużycia.Gdyby ktoś przekręcił na magiczne 180tyś to pewnie bym uwierzył.Po Polsce zrobiłem już 10tyś w trzy miesiące i jestem bardzo zadowolony.Po samochód byłem sam ze znajomym handlarzem i na własne oczy widziałem jakimi samochodami się interesuje i co się opłaca kupić,żeby zarobić.

Zgadzam się, ale ty byłeś po samochód sam i podejrzewam wyszło Ciebie drożej (albo podobnie) jak byś kupił tutaj od handlarza. Z tym, że on jeszcze musiał na tym zarobić. Jak by handlarze kupowali takie jak ty samochody, sprowadzali i jeszcze na tym zarabiali to ceny były by o kilka tysięcy większe. Dlatego sprowadzony samochód na handel to podejrzany samochód, że albo kręcony albo po dzwonie - czasami nie ale wtedy cena też jest wyższa. VIN jak by ktoś kiedyś szukał tego konkretnie samochodu: VF1KMS40637447598

 

Dodano: 27 gru 2016 - 18:04

Co jest nie tak?

Może nic, niektórzy mówią, że okazje się trafiają :) Weź jeszcze miernik lakieru i posprawdzaj dla pewności.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gniezna to się od razu omija szerokim łukiem. Nawet prywatne oferty, bo to często handlarzyny...

Ogólnie dziwi mnie, że za te pieniądze jest takie auto sprzedawane, skoro jest w super stanie.

A tak swoją drogą, nieźle się naśmiałem czytając to ogłoszenie - dobry bajkopisarz je pisał. :D Plus za humor, minus za kłamstwa.

Poprzecieraj wszystko, to zobaczysz, czy nie schodzi gdzieś "mazak" plastików, bo tak często robią - jak ze skórzaną tapicerką.

Dziwi mnie wyposażenie tego samochodu: xenony, klimatronik, nawigacja, zestaw do telefonu, szyberdach ale brak: tempomatu, skórzanej tapicerki (ok, nie każdy lubi, może nie chciał poprzedni właściciel), czujników parkowania itd. I nie, nie ma tam bixenonów, tylko są xenony. Już taniej byłoby wziąć wyższe wersje wyposażenia i mieć te kilka brakujących elementów, niż biedniejszą wersję doposażać o to wszystko.

Brak Hands Free to już w ogóle ewenement przy takim wyposażeniu. W to mi się nie chce wierzyć zbytnio. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mirek dobrze prawi. Zdarzają się okazje, ale... Skąd taka niska cena u Niemca za perłę? Bierz kogoś, kto się zna na tych autach i będzie negatywnie nastawiony do zakupu tego samochodu, to znajdzie Ci wady, których Twoje oczy nie zobaczą. Ja zawsze jeżdżę po auta z moim tatą - od razu negatywnie się nastawia, widzi niedoróbki, a później ja analizuję sprawy. Tak kupiłem Megankę, tak kupiłem nowe auto. I nie żałowałem żadnego z zakupów, bo wiedziałem, co mnie czeka. Ja nie widziałem oczywistych rzeczy, bo byłem napalony na jakiś egzemplarz (i podświadomie nie chciałem niczego znaleźć), a on znajdował od razu.

I bez miernika nie kupuj. Fakt, że spawają, ale na SKP lub w ASO od razu to wtedy widać...

PS: gdzie te dokładane przez właściciela wyposażenie? Napis Renault na desce? Czy co? Bo nie rozumiem.

PS2: nie mam Meganki pod ręką, ale czy pod prawym nawiewem jest takie wybrzuszenie fabrycznie? Warto to potwierdzić, niestety nie mam jak tego teraz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrzuszenie jest ale powinno być na nim wytłoczone SRP Airbag. Celna uwaga kolego, dziękuje Ci bardzo ;)

 

W załączniku przykład jak to powinno wyglądać. W takim wypadku możliwe, że decha była regenerowana.

post-97187-0-24520900-1482859687_thumb.jpg

Edytowane przez Pater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pw kilka prywatnych uwag.

Nie pasowała mi cena, więc coś musiało się trafić. ;) A po odjęciu zderzaka, nawigacji i ksenonów wszystko zaczyna nabierać sensu. Ciekawe, czy ksenony się samopoziomują. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!