Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nieznana wiązka kabli Scenic 1,6 8v


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż po rozebraniu obudowy od ręcznego w Renault Megane Scenic 1,6 8v 1997 rok odkryłem nieznaną mi wiązka kabli. Orientuje się ktoś może, od czego on są ? Szukałem schematów i nic...

Przesyłam zdjęcia.

 

REGULAMIN forum jasno mówi o zasadach wklejani zdjęć :!: - Prezes

post-84960-0-97218000-1482865454_thumb.jpg

post-84960-0-11095400-1482865477_thumb.jpg

post-84960-0-59506000-1482865499_thumb.jpg

Edytowane przez Wydra04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda trochę jak wtyczki do siedzeń ale nie dam sobie nic uciąć ;)

Podłącze się pod pytanie :) Rocznik podobny, samochód i silnik ten sam. Mam parę niezidentyfikowanych wtyczek:

post-56621-0-23699100-1483994954_thumb.jpg post-56621-0-50620700-1483994958_thumb.jpg post-56621-0-06187500-1483994964_thumb.jpg post-56621-0-67657100-1483994967_thumb.jpg

Wtyczka nad schowkiem po otwarciu schowka pokazuje ok. 1,3v. Ta w okolicy rezystora ma tylko czarne przewody. Ta koło kolumny kierownicy, jest chyba do innego wyświetlacza z informacjami z radia

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 1 - wtyczka od drążka automatycznej skrzyni biegów.

Post 2 rożne wtyczki od wyposażenia, którego nie ma w Twoim modelu lub w wyniku zmian instalacji.

Generalnie temat szeroko omawiany, jakiś czas temu, proponuję zacząć od ściągnięcia schematów elektrycznych. Tam są pikne rysunki przebiegu wiązek elektrycznych z rozpiską wszystkich wtyczek. Polecam.

 

PS

Jak wtyczka nie jest do czegoś podłączona to nie znaczy, że coś tam było, tylko poprzedni właściciel to sobie zdemontował robiąc na złość. ;)

Takie samotne wtyczki znajdują się również w samochodach innych marek i nie ma w tym nic dziwnego ani niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że z odpowiednią wiedzą można dołożyć wyświetlacz centralny z innego modelu lub podświetlenie schowka. Tak jak podpowiedziałeś - trzeba przestudiować schematy, ale najlepiej pokazać je komuś kto się na tym zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacza nie dołożysz bo jest on ścisłe związany z radiem, podświetlenia schowka chyba nie było w ogóle.

Jedynie możesz próbować dołożyć podgrzewanie foteli, ale tak jak napisałeś, należało by przestudiować schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyświetlacza mam interfejs UNI24PNR01, mam też sam wyświetlacz - leżą od roku w szufladzie. Kwestia kupienia przejściówki do tej czerwonej wtyczki lub zrobienie własnej. Podświetlenia schowka rzeczywiście nigdzie nie widziałem, ale po co w takim razie prowadzili tam wiązkę..

 

Do podgrzewania foteli raczej nie mam wiązek, chodzi Ci pewnie o kolegę Wydra04. To byłby bardzo fajny bajer, szczególnie na mrozy jakie właśnie się skończyły. Mam skórzano-materiałowe fotele ale raczej bez mat grzejących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam dołożoną poduszkę pasażera i była do niej osobna wiązka z wtyczką.

 

Swoją drogą, czy orientuje się ktoś jak zachowa się podczas wypadku poduszka z dwoma nabojami do której podłączona jest tylko jedna wtyczka (do jednego z naboi)? Zastanawiam się nad tym od kiedy gość o ksywce Uio mi ją zamontował, twierdząc, że nie ma to znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!