Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9dci brak mocy przy 4000 obrotów


pixmer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam megane ii z 2003 roku, silnik 1.9dci, 270 tysięcy przebiegu, świeżo robiony rozrząd i głowica oraz sprawdzane wtryski a także uszczelniana turbina.

 

Auto ma 7000 na obrotomierzu, niestety na każdym biegu jak dochodzi do ok. 4000 auto traci pedał gazu... Nie da się zrobić nic, mogę dawać pedał w podłogę a auto nie reaguje, obroty i prędkość zaczynają maleć i dopiero po chwili znów auto zaczyna jechać, zmienianie biegów na wyższy/niższy nie pomaga, zawsze muszę odczekać chwilę by znów pedał zaczął działać.. Mechanik który robił auto powiedział, że to stary diesel i 4000 obrotów to za dużo i to może być odcięcie zapłonu.. Co o tym myślicie? Co to może być?

 

Dodam, że chyba mam zepsuty termostat ponieważ wskazówka dochodzi tylko do 1 kreski (albo 2, zależy jak kto liczy).

Edytowane przez pixmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz poważnie czy sobie jaja robisz? To jest diesel, kręci się do ok 4000obr/min i koniec. Obrotomierze w renówkach tak mają, nie wszystkie wersje, ale często liczniki są przystosowane do benzyn i diesli, stąd skala do 7tys obr.

1,9 120KM jedzie znośnie do 3500obr, później tylko hałasuje i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie kręciłem do 4000 obrotów, wczoraj "przypadkowo" doszedłem do takiego wyniku i zauważyłem to, po prostu zdziwiony jestem, że silnik zamiast zatrzymać się na tych obrotach i nie pozwalać na więcej, wyłącza mi pedał gazu na parę sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcięcia przy 4tyś. nie ma,w megi3 2.0 jest przy 5tyś na biegu jałowym.Powyżej 3.5tys. obrotów przyśpieszanie staje się mniej dynamiczne, ale proporcjonalnie do zwiększanych obrotów, a to ze względu na słabszy moment obrotowy w wyższym zakresie obrotów,kiedyś dla testów sam dociągłem do prawie 5tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyprzedzaniu jak się ktoś zapomni

Autem chyba powinni jeździć ludzie myślący.

Przy wyprzedzaniu też się da biegi zmieniać :)

Tak się retorycznie zapytam. To Twoje auto czy z wypożyczalni, że tak go męczysz :?: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,możesz na clipa gdzieś pojechać ,jak będzie kumaty operator to może coś znajdzie, ale jeśli do 4000 obrotów wszystko ok to nie wiem czy jest sens drążyć temat,

bo zakres użyteczny obrotów tych silników kończy się poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, często auto pożyczam i ktoś może się zapomnieć, znam swoich znajomych :D

A auto moje i nie męczę go, to była wyjątkowa sytuacja, że doszedłem do tych obrotów i zauważyłem to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!