Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane GT kombi


Riva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Aktualnie przemieszczam się Lancerem Sporbackiem trochę ciężki i mały bagażnik.

Szukam auta trochę szybszego zwłaszcza sprawnie przyspieszającego z pojemnym bagażnikiem. Nie mam wielkiego doświadczenia z Renault ale wersja kombi z mocnym silnikiem jest kusząca. Pewnym problemem jaki wyczytałem na forum jest spalanie 220 konnego silnika . Pokonuję dużo tras autostradowych i jeżeli mogę zrozumieć spalanie na poziomie 12-13 litrów w mieście to 11 na trasie to trochę dużo. Czy ktos może to zweryfikować.

Proszę o pomoc w ocenie tego ogłoszenia samochód trochę poobijany ale cena chyba interesująca.

Dziękuję za wszystkie uwagi. Pozdrawiam.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gt-220-nie-rs-kombi-220km-ID6yF9Zn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta meganka już długo wisi na otomoto. Praktycznie cała kombinowana, rozbity przód, wg mnie zawieszenie z tyłu może być uszkodzone (mocno uszkodzony lewy błotnik a zawias nieruszony?). No chyba, że wymienili belkę, sprawdź czy nakrętki/śruby są świeżo odkręcane. Nic nie piszą o poduszkach, być może lewy fotel i kurtyna wystrzelone (jak poduszki są całe to każdy handlarz o tym pisze) Za te pieniądze moim zdaniem nie warto. Aha, w gt220 lakier często był perłowy (ja też mam białą perłę). Jeśli ta meganka jest w perle, to podejrzewam, że bez lakierowania całości się nie obejdzie, bo nikt nie polakieruje perły do odcięcia.

 

A samo auto gt220 bardzo przyjemne, na autostrady dobra propozycja, bo zawieszenie sztywne, świetnie się trzyma. Na lokalne dziury trochę za twarde jak dla mnie, ale ja się przyzwyczaiłem do kanapowego espace. Spalania autostradowego Ci nie podam, bo moja meganka jeździ kilka km rano i wieczorem. Średnie spalanie wynosi niecałe 11l.

 

Jak chcesz szybką megankę z rozsądnym spalaniem to poszukaj 2.0 dci 160KM w GT - miałem i polecam. Przy prędkościach do 190 spalała ok 9l. Osiągi też ponadprzeciętne, kultura silnika bardzo wysoka, zawieszenie twarde, ale bardziej komfortowe niż gt220. Taki autostradowy pocisk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!