Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup megane II grandtour 1.4


moroh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, drodzy koledzy i koleżanki, dawno na tym forum mnie nie było ale z góry proszę o wybaczenie ;)

Ostatnio przeszukuję oferty aby znaleźć swoje Renault Megane II Grandtour z silnikiem - wiadomo, że słabym - ale żywotnym tj 1.4 16v.

Rzuciło się ostatnio w oczy takowe:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-polska-1-wlasciciel-bezwypadkowy-unikatowy-stan-pojazdu-ID6yAZwf.html#d029469c82

 

Prosiłbym o ocenę drogich forumowiczów - obiektywną, w/w pojazdu. Zamierzam organoleptycznie autko zobaczyć, ale dobrych rad nigdy za wiele ;)

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma:

- ASR,

- ESP,

- elektrycznie ustawianych lusterek,

- elektrochromatycznych lusterek bocznych,

- zapewne również podgrzewanych lusterek bocznych,

- Bluetooth,

- gniazda AUX.

Co do poduszek to się nie wypowiem.

 

Gałka zmiany biegów wygląda jak wymieniona.

Z tego, co kojarzę, to to radio nie ma MP3.

Nieoryginalna zatyczka od gniazdka (chyba że to zapalniczka, to nie wiem).

Dodatkowe gniazdo przy przycisku start? Czy co to?

Maksymalny golas na tanich oponach, felgi też nie są oryginalne od Renault.

Zanim pojedziesz, to spytaj o datę pierwszej rejestracji i ostatnie tablice. Wraz z VINem da Ci to możliwość sprawdzenia auta na stronie historii pojazdów - jakby nie spojrzeć niby polski salon, więc sprawdzisz co nie co z historii za darmo w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uboga wersja, ktoś po prostu kupił najtańszą, podstawową wersję + klimę.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem, że były wersje nawet bez klimy. Czyli jedyna dodatkowa rzecz z oryginalnego wyposażenia Renault, to klima. LEDy, uchwyt na telefon oraz to coś przy starcie, to już niedrogie dodatki od właściciela. Umiejscowienie uchwytu zresztą też trochę nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ubogo jest , dzisiaj oglądałem nawet 1.6 wersję , niedaleko mnie bo od handlarza przy giełdzie - wersja po stłuczce , ściąga do lewej, bije delikatnie na kółku, chyba maglownica nawet umiera (kółkiem ciężko się kręciło jak w starze).. ogółem trochę koszmar. Oj kupno auta to niezła przygoda, na moje nieszczęście chyba więcej jest tych megusiek z 1.6 niż 1.4... klops ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dać sobie więcej czasu na zakup upragnionego modelu/wersji, tak około 6 m-cy. Każda wizyta, to wzbogacenie Twojej wiedzy na temat wybranego modelu. Poszukiwanie ogranicz do odległości do 100 km. Handlarzy i komisy pomiń, bo nic tam dobrego nie znajdziesz.( zobaczysz po czasie ). Po udanym zakupie napisz parę słów w tym temacie .

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarzy i komisy pomiń, bo nic tam dobrego nie znajdziesz.( zobaczysz po czasie ).

Oj, nie zawsze tak jest <szukaj>:rolleyes:

Czasami można trafić. Za chwilę minie mi rok jeżdżenia taką "komisową" Meganką II sprowadzaną z Niemiec. Złego słowa nie powiem a wersja wyposażenia jest bogata. Wnętrze, lakier w bardzo dobrym stanie.

Fakt, sprawdziłem ją gruntownie przed zakupem w autoryzowanym serwisie Renault. Za 300 zł ale warto było.

Pozdrawiam,

megabrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Prezes zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!