Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie przestrzeni drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie i Panie macie jakiś pomysł by oświetlić przestrzeń drzwi (kierowcy, pasażera)?.

Chodzi o to by w nocy było widać co jest pod nogami jak się wsiada do auta. Zasada działania prosta otwieramy auto z pilota światełko jest, zamykamy auto z pilota światełko gaśnie. Z racji że będę montował podświetlenie pod nogami wpadłem na pomysł by zamontować ledy w obudowie lusterek (trochę miejsca chyba się tam znajdzie?).

Pytanie tylko czy smerfy nie przyczepia się do tego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po otworzeniu auta pilotem światełka te miałyby się zapalić ale już po zamknięciu drzwi zgasnąć. Są takie patenty np. w volvo, mondeo i wiele innych autach.

Z tego co mi wiadomo to w środku auta mogę sobie kombinować ze światłami ile mi się podoba, na zewnętrza już niestety nie. I nie chodzą mi po głowię jakieś HID-y srydy czy coś podobnego co będzie waliło po oczach innych uczestników ale o zwykłym ułatwieniu przy korzystaniu z auta.

Bardziej mnie zastanawia czy smerfy nie przyczepia się do takich patentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego deku, nie przewidziałeś sytuacji gdzie na chwile podczas jazdy będę potrzebował zapalić oświetlenie w aucie. Zresztą zrobić samą instalacje to raczej nie będzie problemu. Co prawda nie zastanawiałem się jeszcze nad instalacja. Na razie zastanawiam się gdzie takie oświetlenie umiejscowić żeby nie szpeciło auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam,

Nie chcę otwierać nowego tematu, a ten jest bardzo zbliżony do tego co chcę osiągnąć.

W sumie ja myślałem o podświetleniu u dołu drzwi po ich otwarciu, ale zależało mi żeby takie światełko zapalało się tylko w konkretnych/otwartych drzwiach, czyli sygnał musiałby być z konkretnej krańcówki w danych drzwiach... Ale jak mierzyłem to chyba krańcówka ma odwrotne wartości tzn. przy zamkniętych drzwiach miedzy pinami jest 12V, a przy otwartych nie ma tam napięcia.

Czy w takim wypadku muszę montować przekaźniki do każdych drzwi czy macie jakiś inny pomysł skąd wziąć taki sygnał?

Co do światełek w lusterkach to może też o tym pomyślę, chociaż tam myślałem bardziej o kierunkowskazach, ale to z czasem kupie używane lusterka na szrocie i będę na spokojnie kombinował z przerabianiem obudowy lusterka.

Dajcie znać czy macie pomysł na ten sygnał do oświetlenia konkretnych/otwartych drzwi.

Pozdrawiam.

 

 

 

Nie ma nikt pomysłu odpowiedzi na moje pytanie czy to forum już wymarło? 

Robi się cieplej będzie trochę przyjemniej pogrzebać przy samochodzie, ale nie mogę wymyśleć jak zrobić tą instalacje do podświetlenia drzwi... Przychodzi mi tylko do głowy zastosowanie przekaźników w każdych drzwiach z osobna...

Edytowane przez dyzio-zdw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!