Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
norbert.ch

Kraków - kradzieże kołpaków

Recommended Posts

norbert.ch    0

Uważajcie na swoje kołpaki w Renault! Warto je przypinać opaskami, chociaż nie wygląda to zbyt ładnie. Po Krakowie grasują złodzieje. Kradną w nocy, polują tylko na te droższe - czyli np. oryginalne kołpaki strukturalne.

Przestrzegam, bo właśnie tej nocy mi ukradli wszystkie 4 sztuki, 16 cali, do megane 3. To był pierwszy raz od 3 mies kiedy zostawiłem auto na zewnątrz na noc, a nie w garażu... Dokładnie 1rok 3mies temu miałem tak samo - skradzione 4 strukturalne. Więc jest to dla złodziei łakomy kąsek. A mi się nie uśmiecha co roku kupować na allegro kompletu za 200pln.

W każdym razie - przypinajcie opaskami te droższe kołpaki, ja tego nie zrobiłem w tym sezonie, i straciłem już w sumie drugi komplet.

gojgien    302
Posted (edited)

Opaski dla złodzieja to nie problem. Wystarczy scyzoryk albo cążki, nawet takie z zestawu do paznokci.

Opaski zabezpieczają tylko przed samoczynnym odpadnięciem kołpaków na dziurach w jezdni.

Przed złodziejami lepiej w nowym komplecie kołpaków powiercić kilka niewielkich otworków w widocznym miejscu, co za jednym razem jest znacznikiem Twojego kompletu, a przy okazji zmniejsza wartość i atrakcyjność takich kołpaków.

Mało kto się zdecyduje na zakup takiego kompletu na allegro za 200zł.

Edited by gojgien

norbert.ch    0

Tak, opaska to nie problem, ale jakby założyć po 2 na każdy kołpak, to może chociaż trochę złodziei zniechęci... Widziałem właśnie na internetach jakieś dodatkowe cienkie blaszki-podkładki, które się podkłada przed wkręceniem śrub i to podobno trzyma kołpak.

A z resztą - odpuszczam ten temat. Do końca zimy dojeżdżę bez kołpaków, na lato mam alu 17", więc do tematu zabezpieczania kołpaków wrócę na jesień :). O ile w ogóle będę miał natchnienie kupować trzeci komplet..

tomqu86    1

No z opaskami to sobie na pewno poradzą , mi skradziono w Krakowie zeszłej zimy z samochodu 4 koła alu na zimówkach , auto stało w garażu podziemnym. Rano już był na cegłach , także garażowanie też nie zawsze pomaga.

P.S Pozdrawiam Krakusów :mrgreen:

Krzychu    21

Mi w Poznaniu ukradli stare, porysowane kołpaki, nieoryginalne, warte może 40zł za komplet... na wszystko znajdzie się jakiś amator.

kozakow84    0

Hej mi z Megane II na wakacjach też zakosili 4 sztuki cały parking w okolicy ul Włoskiej i Białoruskiej przelecieli w Krakowie. Chcę kupić nowe kołpaki ale czy znowu nie zakoszą??

Histe    0

To ja niestety chyba przebije wszystkich. Tydzień po zakupie Citroena Berlingo ukradziono mi w nocy komplet orginalnych kołpaków ze strzeżonego parkingu. Były zabezpieczone metalowymi opaskami. Salon wycenił komplet nowych na 900 zł i takież odszkodowanie dostałem od zarządzającego parkingiem.

Edited by Histe

norbert.ch    0

Widzę że po Krakowie krążą w różnych rejonach - zgaduję że to ci sami. Mi pierwszy komplet ukradli na Mistrzejowicach (Os. Oświecenia), a drugi na Prądniku Czerwonym. Koledze kozakow84 w okolicach początku Ruczaju...

Prawdopodobnie wszystko trafia do paserów, którzy wpadają raz na parę lat, ostatnio ~1,5 roku temu:

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3911713,krakow-ukradli-prawie-4-tys-kolpakow-samochodowych-wideo-zdjecia,id,t.html

Jakieś 4 lata temu kradli też w Krakowie tablice rejestracyjne. Koledze w Peugeocie ukradli wtedy 2x na przestrzeni 2 lat, na Grzegórzkach.

Jottar    7

Ja po różnych doświadczeniach stosuję patent jak na zdjęciach - wybity numer rejestracyjny, dziury i przypięcie opaskami. Niezabezpieczony (lub raczej niewystarczająco zabezpieczony) komplet zniknął w ciągu tygodnia, ten jeździ już trzeci sezon.

post-76463-0-89303800-1484310056_thumb.jpg

post-76463-0-11854200-1484310089_thumb.jpg

Kronk    0

Dobry pomysł z wybiciem numerów i opaskami <ok>

volfeer    6

Ja po prostu w zimie nie używam, a w lecie alusy :)

jose22    1

Po kolejnej kradzieży oddałem nowe kołpaki do grawera.Efekt - wszyscy oglądali ale nikt nie był zainteresowany przez kolejne 10lat.

post-69340-0-93264300-1484847153_thumb.jpg

Maxi7    3

Jaki koszt takiej grawerki za komplet? Gdzie robiłeś?

sekal    8

Pomysł na pewno dobry. Gorzej jak trafisz na ślepego albo pijanego amatora cudzych rzeczy i nie zauważy :lol:

norbert.ch    0

To nie są amatorzy ani pijacy, tylko wyspecjalizowana ekipa :). Kradną tylko kołpaki oryginalne, z aut max 5-letnich. 90% pozostałych samochodów na osiedlu jest bezpiecznych.