Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kraków - kradzieże kołpaków


norbert.ch

Rekomendowane odpowiedzi

Uważajcie na swoje kołpaki w Renault! Warto je przypinać opaskami, chociaż nie wygląda to zbyt ładnie. Po Krakowie grasują złodzieje. Kradną w nocy, polują tylko na te droższe - czyli np. oryginalne kołpaki strukturalne.

 

Przestrzegam, bo właśnie tej nocy mi ukradli wszystkie 4 sztuki, 16 cali, do megane 3. To był pierwszy raz od 3 mies kiedy zostawiłem auto na zewnątrz na noc, a nie w garażu... Dokładnie 1rok 3mies temu miałem tak samo - skradzione 4 strukturalne. Więc jest to dla złodziei łakomy kąsek. A mi się nie uśmiecha co roku kupować na allegro kompletu za 200pln.

 

W każdym razie - przypinajcie opaskami te droższe kołpaki, ja tego nie zrobiłem w tym sezonie, i straciłem już w sumie drugi komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski dla złodzieja to nie problem. Wystarczy scyzoryk albo cążki, nawet takie z zestawu do paznokci.

Opaski zabezpieczają tylko przed samoczynnym odpadnięciem kołpaków na dziurach w jezdni.

Przed złodziejami lepiej w nowym komplecie kołpaków powiercić kilka niewielkich otworków w widocznym miejscu, co za jednym razem jest znacznikiem Twojego kompletu, a przy okazji zmniejsza wartość i atrakcyjność takich kołpaków.

Mało kto się zdecyduje na zakup takiego kompletu na allegro za 200zł.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, opaska to nie problem, ale jakby założyć po 2 na każdy kołpak, to może chociaż trochę złodziei zniechęci... Widziałem właśnie na internetach jakieś dodatkowe cienkie blaszki-podkładki, które się podkłada przed wkręceniem śrub i to podobno trzyma kołpak.

 

A z resztą - odpuszczam ten temat. Do końca zimy dojeżdżę bez kołpaków, na lato mam alu 17", więc do tematu zabezpieczania kołpaków wrócę na jesień :). O ile w ogóle będę miał natchnienie kupować trzeci komplet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z opaskami to sobie na pewno poradzą , mi skradziono w Krakowie zeszłej zimy z samochodu 4 koła alu na zimówkach , auto stało w garażu podziemnym. Rano już był na cegłach , także garażowanie też nie zawsze pomaga.

 

P.S Pozdrawiam Krakusów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja niestety chyba przebije wszystkich. Tydzień po zakupie Citroena Berlingo ukradziono mi w nocy komplet orginalnych kołpaków ze strzeżonego parkingu. Były zabezpieczone metalowymi opaskami. Salon wycenił komplet nowych na 900 zł i takież odszkodowanie dostałem od zarządzającego parkingiem.

Edytowane przez Histe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że po Krakowie krążą w różnych rejonach - zgaduję że to ci sami. Mi pierwszy komplet ukradli na Mistrzejowicach (Os. Oświecenia), a drugi na Prądniku Czerwonym. Koledze kozakow84 w okolicach początku Ruczaju...

Prawdopodobnie wszystko trafia do paserów, którzy wpadają raz na parę lat, ostatnio ~1,5 roku temu:

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3911713,krakow-ukradli-prawie-4-tys-kolpakow-samochodowych-wideo-zdjecia,id,t.html

 

Jakieś 4 lata temu kradli też w Krakowie tablice rejestracyjne. Koledze w Peugeocie ukradli wtedy 2x na przestrzeni 2 lat, na Grzegórzkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po różnych doświadczeniach stosuję patent jak na zdjęciach - wybity numer rejestracyjny, dziury i przypięcie opaskami. Niezabezpieczony (lub raczej niewystarczająco zabezpieczony) komplet zniknął w ciągu tygodnia, ten jeździ już trzeci sezon.

post-76463-0-89303800-1484310056_thumb.jpg

post-76463-0-11854200-1484310089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są amatorzy ani pijacy, tylko wyspecjalizowana ekipa :). Kradną tylko kołpaki oryginalne, z aut max 5-letnich. 90% pozostałych samochodów na osiedlu jest bezpiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!