Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II ściąga na prawo- pomocy, skończyły się pomysły...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam Scenic II 1,6 benzyna, 2003 r., auto ma przebieg 137 tys. km, znam całą jego historię jest jest bezwypadkowe.

W ostatnim czasie wymieniłem w aucie drążki kierownicze, końcówki drążków, oraz akumulator. Oczywiście po wymianie ustawiona została geometria.

No i zaczęło się... Auto potwornie ściąga na prawą stronę. Przez ostatnie tygodnie auto było w kilku warsztatach. Wielokrotnie sprawdzono cały układ kierowniczy, zawieszenie, felgi i opony (włącznie z wymianą), geometrię sprawdzano na 3 różnych maszynach. Sprawdzane były też zaciski hamulców, łożyska, a nawet poduszki silnika. Mechanicy i diagności nic nie znaleźli, zero luzów, zero usterek, a samochód jak ściągał tak ściąga. Nie wyświetlają się żadne błędy, wspomaganie, abs, esp wszystko działa. Moje auto zachowuje się dokładnie tak samo jak na filmie poniżej. Nie jest to mój film jednak problem jest identyczny.

Próbowałem też znalezionej na forach procedury kalibracji czujnika skrętu jednak to też nie działa. Rozmawiałem też z warsztatem który dysponuje clipem, pytałem czy mogą sprawdzić, zresetować/skalibrować ten czujnik, ale powiedzieli mi, że to nic nie da i przyczyny mam szukać gdzie indziej (sugerowali opony jeśli nie ma luzów, co wyeliminowałem jako przyczynę.

Ogólnie jestem załamany, wpakowałem już sporo pieniędzy, a samochodem nie da się bezpiecznie i komfortowo jeździć. Mam prawo jazdy 18 lat i jeszcze żadne auto nie dało mi tak w kość, wszyscy rozkładają ręce. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

Sprawdzane opony, ściągane przekładane. W końcu w akcie desperacji założone inne, problem pozostał.

 

lapka2.gif

 

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie drążków problem się pojawił?

Zbiegło się to z drążkami i wymianą akumulatora. Co prawda akumulator nie ma nic do układu kierowniczego, ale piszę o tym ponieważ wszystkie ustawienia się zresetowały i może ma to jakieś znaczenie przy elektrycznym wspomaganiu.

 

Postanowienie noworoczne - nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :!: ;)

Kilka warsztatów przeglądało wszystko, oczywiście jest możliwe że coś zostało przeoczone, ale to bardzo mało prawdopodobne.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

Tak, robiona po wymianie aku i dodatkowo sprawdzana na 3 innych maszynach. Drążki są ok, dedykowane do tego modelu, odpowiednia długość, żadnych luzów, można je normalnie regulować, wydają się 100% sprawne.

 

lapka2.gif

 

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

Działa to tak że podczas jazdy na wprost jest prosto, ale muszę ją trzymać cały czas. Przy większych prędkościach wymusza nawet trochę kontrowanie w lewo. Natomiast gdy puszczę kierownicę to przekręca się samoistnie w prawo i auto zjeżdża na bok.

 

Poniżej jeszcze jeden filmik znaleziony gdzie auto zachowuje tak jak moje:

 

lapka2.gif

 

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś walczyłem ze ściąganiem i to właśnie po wymianie zawieszenia, co prawda nie w megance,a w focusie ale też mi ręce opadały. Przed wymianą było w miarę dobrze, bo luzy już dawały znać o sobie ale tragedii nie było. Po wymianie i po zrobieniu geometrii się zaczęło. Robiłem geometrię najpierw w jednym warsztacie, który w długich walkach stwierdził, że geometria jest ustawiona idealnie, a ściąganie, to z pewnością opony. Wymieniłem opony, przekładałem koła i było bez zmian. Pojechałem do innego warsztatu i nic nie mówiąc o ustawieniu zbieżności zleciłem jej ustawienie, tak jak po wymianie zawieszenia. Szczęka mi opadła jak wyjechałem z warsztatu, a tu ściąga ale w drugą stronę. Przeanalizowałem moje wcześniejsze ruchy z oponami i doszedłem,że w trakcie wymiany opon zmieniłem felgi stronami. Obejrzałem dokładnie felgi i dopiero doszedłem do przyczyny. Jedna z przednich felg stalowych, bo to się działo na zimówkach miała inne et dlatego mechanik nie był w stanie ustawić prawidłowo geometrii. Założyłem alusy i pojechałem jeszcze raz. Jak ręką odjął. Mogłem z powrotem założyć zimówki. Przy dobrze ustawionej geometrii nawet ta jedna felga z innym et nie przeszkadzała.

Edytowane przez sanjarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skusił się jeszcze na regulacje czujników. Kiedyś w megane ii po odłączeniu akumulatora przestawiła mi się kierownica. Samochód jechał prosto lecz kierownica była krzywo ustawiona. Regulowałem to na ponownej zbieżności. U ciebie wspomaganie może chcieć wrócić do "0" lecz zero może być w innym ustawieniu niż powinno i kierownica sama się skręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!