Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie-Moc


morsik2005

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. mam mała sprawę. Jakieś dwa tygodnie temu zauważyłem w pojeździe jakby ślizgało się sprzęgło. Wciskałem pedał i czasami obroty szybko rosły a auto bez mocy i nagle ustało. Już miałem wymieniać sprzęgło. Po tym czasie gdy dodaje gazu i mam już 3 bieg powyżej 2 tyś. obr powinienem czuć taj turbo się załącza a tu jest bardzo słabo i tak samo jest na kolejnych biegach. Samochód nie jest tak elastyczny jak przed usterką. Ogólnie robię małe przebiegi ale nigdy tak nie było. Kiedyś dodam że też się trochę przymulił ale po dniu wszystko wróciło do normy. Więc pojechałem w trasę, tak ponad 50km i niestety nic się nie poprawiło. Trochę go bujnąłem i doszedłem do 190km/h obroty jakieś 3.4tyś i więcej nie dał rady:/ wynik z tego taki że straciło trochę mocy, słychać turbo ale tak jakby gdzieś te powietrze uciekało i mocy nie było tak mi się wydaje no i ogólnie wzrosło spalanie. Teraz średnie gdzie nie jest wcale zimno wskazuje mi 10,2. przy zeszłorocznej zimie było 8,5-9. i nawet w trasie jest te spalanie większe. 6 bieg 130km/h i 8,5????? trochę dużo. przebieg 105tyś. na 99% jest prawdziwy. Może problem z egr? przepływomierz? podłączałem pod kompa ale takim tanim i błędów niema żadnych. sprawdziłem wszystkie rurki w silniku i wyglądają na eleganckie. czy podłączając pod CLIP-a po parametrach działania silnika i jego podzespołów dowiem się czy jest coś z silnikiem (egr, przepływomierz, czy coś innego?) czy jego podzespołami?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

hmmmm a dlaczego 200km i dać po garach? Czemu to ma służyć?

Sprawdź dokładnie gumowe rury od dolotu. Może gdzieś gubisz powietrze od turbo i dlatego mała moc a spalanie większe.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!