Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze skrzynią biegów, zgrzyt, ciężko wchodzące biegi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z skrzynią biegów w mojej Megane 1.9 DCI 102HP. Otóż na początku biegi wchodziły bardzo stabilnie, sztywno, lewarek chodził po literze H. Bardzo przyjemnie wybierał biegi, nie było problemu z ich wrzucaniem. Potem zaczął być słyszalny wysprzęglik. Biegi nadal chodziły wporządku.

Od pewnego czasu mam problem z wrzuceniem jedynki, dwójki (czasami wchodzą z dużym oporem), bywa też tak że bieg wskoczy gładko natomiast słychać mały zgrzyt (niezależne od prędkości obrotowej silnika). Najciężęj biegi wchodzą na zimnym silniku. Ponadto, lewarek biegów nie chodzi już tak ciasno po literze H, nabrał tak jakby luzów. Co to może być?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wysprzęglik hałasował to być może nie dołączyał napędu. Biegi zgrzytały, zapinały się z oporem , co dodatkowo wyrobiło mechanizmy ich sterowania.gęsty oleju w skrzyni w tym wypadku pomagał. Sprawdź czy sprzęgło działa poprawnie. Biegi wyreguluj na linkach lub krzyżaku. Tutaj nie ma linek tylko cięgna więc dodatkowo poduszki pod skrzynią.

Edytowane przez lufa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Megane I PhII ma, zdaj się, sprzęgło na lince, a nie na wysprzegliku.

2) Nie ma tam żadnych linek tylko metalowe drążki

3) Co się mogło uszkodzić? Przede wszystkim mogła paść środkowa poduszka - lewarek lata luźno, reaguje na zmiany obciążenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka została wymieniona na nową, dobrej jakości . Stara była naderwana. Źle nazwałem, chodziło mi o łożysko oporowe. Ono chuczy przy kiedy puszczam sprzęgło. Skąd zgrzyty przy wciskaniu drugiego biegu i problem wrzucania jedynki? (Bardzo ciężko wchodzi, a na zimnym to tragedia, czasami mam wrażenie że musze ją jakby na 2 razy dopchnąć do przodu). Czy możliwe że te plastikowe elementy pod skrzynią od wybieraka się wyrobiły i to jest przyczyną?

 

Dodano: 02 sty 2017 - 23:52

Czy może źle założyli mi poduszkę pod skrzynią?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź poziom oleju w skrzyni. Jak masz możliwość to go wymień, albo chociaż dolej do prawidłowego poziomu. Obstawiam, że to będzie przyczyna. Miałem taki sam silnik i skrzynię, w scenicu nadal mamy tą skrzynię i to są te, które ciekną z wybieraka, kropelka po kropelce i poziom się obniża.

Objawy dokładnie te same. Jak jest zimno to objawy się nasilają. Dolewka załatwia sprawę na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

 

1.Jak dobrać olej do mojej skrzyni oraz ile go wlać? Nie widzę tam żadnego wskaźnika. Lejemy przez tą małą rurkę na skrzyni biegów aż się przeleje?

2.Położyłem się wczoraj pod autem, wybierak ma takie plastikowe elementy. Jest pręcik zakończony kulką. Wchodzi ona w takie plastikowe coś w formie walca. To plastikowe coś jest wyrobione lekko (wytarte).

3. Leżąc pod autem, ruszając prętem (cięgnem) od zmiany biegow i patrząc na wybierak idzie tam taka metalowa łapa do skrzyni, zakończona usczelniaczem. Zauważyłem że ta łapa ma luzy przy wrzucaniu biegu. Jak je wyeliminować. To wina tego plastikowego elementu?

 

Dodano: 03 sty 2017 - 17:44

Panowie, bardzo dziwny przypadek, kupiłem dzisiaj litr odpowiedniego oleju do skrzyni biegów, otworzyłem odpowietrznik na skrzyni, odkręciłem motylek od wlewu oleju, i wlewam w miejsce gdzie był motylek, wlewam, wlewam, weszło 0.5L. Wyciekło powolutku z gwintu. wytarłem, zakręciłem. Wyjeżdżam autem, patrze a pod autem plama oleju (tego nowego), na moje oko około 200-250ml. Teraz pytanie, którędy wyrzuciło ten olej? skoro auto stało na prostym podłożu, silnik był zimny, zaraz jak zobaczyłem że stan jest ok (zaczęło się przelewać), przestałem lać. Pomóżcie.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzyłem odpowietrznik na skrzyni, odkręciłem motylek od wlewu oleju,

W mojej megance m1ph2, korek wlewu i kontroli poziomu oleju w skrzyni biegów, jest patrząc od przodu mniej więcej w połowie pionowej ścianki skrzyni biegów - plastikowa śruba z motylkiem - nie jest pod żadną osłoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tam dolewałeś oleju, to nie wiem jak to robiłeś, ale wygląda na to, że z tego co lałeś część trafiała do skrzyni biegów, a reszta na ziemię. Nie wiem też po co otwierałeś odpowietrznik, ja go nigdy nie ruszałem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

Problem właśnie w tym że nie mam pojęcia skąd olej na ziemi bo rurka którą wlewałem była wewnątrz skrzyni. To jest zagadka.

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich , miałem podobny problem , okazało się że pękniętą mam pękniętą osłonę przegubu wewnętrzną . Wymiana jej zapobiegła wyciekaniu oleju ale skrzynia biegów wyje na 5 biegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!