Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju 1.6 K7M


powro01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyciekiem oleju z wyżej podanego silnika. Został już wymieniony uszczelniacz wału, uszczelka misy olejowej oraz uszczelka pod pokrywą zaworów jednak dalej cieknie. Moje podejrzenia padają na uszczelkę pod głowicą, jednak mechanik mówił, że spotykał w Renówkach, że olej wydostawał się przez śruby od kolektora wydechowego, spotkał się ktoś może z czymś takim? Cały czas mam nadzieje, że to nie uszczelka pod głowicą :) Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zrób zdjęcie. Niestety u mnie w podobnym miejscu był to efekt wypalonej uszczelki pod głowicą, po pewnym czasie olej kapał już na rurę wydechową poniżej i potwornie w aucie śmierdziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym miejscu mam taki wyciek i o dziwo ja już prawie 10 tys km zrobiłem i tylko raz dolałem z 200ml, silnik jak igła chodzi wszystko ładnie przyspiesza nie dolewam płynu chłodzącego a olej tak jak mówię 200ml dolałem w ciągu 8,5 tys km.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie to była właśnie uszczelka pod głowicą, poszła między 2 i 3 cylindrem, właśnie po tej stronie silnika, i lało się w okolice rozrządu, filtra oleju, a pod koniec już zaczęło kapać na rurę wydechową wychodzącą z kolektora, co powodowało niefajny smród w aucie. Zdejmij osłonę tego kolektora, wyczyść to wszystko bardzo dokładnie i obserwuj skąd leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie identyczny wyciek, czasem czuć już w kabinie palony olej. Jeżeli będę robił uszczelkę to od razu z całym rozrządem z pompą. O dziwo to się zacżęło dziać przy przebiegu 154 tys. Obecnie mam 163 tys i póki co tylko 2 razy dosłownie trochę dolewałem (z 300ml)

 

A ty dużo dolewasz oleju?

Edytowane przez pawelosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterki wskazują na uszczelke pod głowicą. kup płyn co2 na allegro za 2 dyszki do sprawdzania głowic. 2 litry oleju to dużo aż za dużo dolewania radze sprawdzić głowice ewentualnie kompresje na cylindrach żadko przez wyciek dolewa sie tyle oleju....zobacz tłumik końcowy czy nie ma w nim oleju bo bardzo duże prawdopodobieństwo że bierze ci olej. wyciek to jedno ale nie aż w takich ilościach pzrd

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeszcze śmigałem taką meganką , miałem identyczne wycieki i też przeboje , że to niby nie uszczelka pod głowicą.W końcu trawiłem na jednego mechanika który stwierdził że to uszczelka pod głowicą.Wymieniłem i był spokój bo też kapało mi na katalizator i śmierdziało spalonym olejem.Zrobiłem tą meganką ponad 210 tys.i sprzedałem.Świetne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!