Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samoistne otwieranie / zamykanie dzwi (centralny zamek)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od jakiegoś czasu borykam się z problemem samoistnego zamykania / otwierania drzwi :/

Zazwyczaj się to dzieje kiedy wchodzę do samochodu lub wychodzę i drzwi są otwarte i wówczas następuje próba zamknięcia / otwarcia drzwi ( centralny zamek ).

Czy ktoś miał już z tym do czynienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem, gdy zamontowałem Yatoura.

Wg sprzedającego był walnięty, ale wybrałem zwrot kasy.

Pytanie: coś było grzebane przy elektryce ostatnio? Mechanik coś robił z czymkolwiek? Elektryk? Jakieś dodatkowe gniazda w kabinie, wymiana bezpiecznika?

Ewentualnie jeszcze może to być karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz system hands free to wg mnie:

Typ pierwszy - "siada" ci mikrowłącznik w klamce. Wilgoć, uszkodzenie mechaniczne, starość czy coś tam jeszcze powodują, że się zwiera i próbuje zamknąć drzwi. Dzieje się to tylko jak jesteś w zasięgu anten. Miałem tak u siebie (ponaciskaj dużo razy na każdy przycisk w klamce i zobacz czy jest różnica - nie gwarantuje skuteczności)

Typ drugi - mało prawdopodobny - uszkodzenie wiązki w drzwiach (między drzwiami na kostkach R...) powodujących zwarcie tych samych przewodów co idą do mikrowłączników.

Typ trzeci - uszkodzenie moduły UCH lub karty (nie pisałeś czy na obu kartach) - ten typ uszkodzenia tylko gdy niema systemu HF.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobną przypadłość w Megance którą niedawno nabyłem, auto wyposażone w system HF. Niestety nie doszedłem do tego skąd bierze się takie zachowanie. Faktem jest że system HF jest w totalnej rozsypce i dopiero będę wymieniał przełączniki. Najczęściej takie zachowanie (stuka zamek bez powodu i natychmiast odbija) pojawia się przy otwarciu drzwi pasażera, tylko wtedy gdy wcześniej auto było uruchomione, czym więcej pokombinuję w czasie postoju: wyjmowanie karty, zablokowanie drzwi itp., tym większe prawdopodobieństwo że wystąpi takie zachowanie. Nie zauważyłem jak na razie żadnego konkretnego powiązania pomiędzy tymi czynnościami, a zachowaniem zamka. Czasami potrafi strzelić zamkiem parę razy pod rząd, czasami w ogóle to nie występuje. Co ciekawe aktualnie używam karty BEZ hands-free i nawet wtedy występuje ten problem. Podobnie zachowuje się auto z pierwotną kartą z HF.

 

Jeżeli ktoś miał podobny problem dajcie znać! Nie jest to jakoś mocno uciążliwe, ale denerwujący chochlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!