Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane Coach


Frozenku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj kupiłem Renalut Megane coach z 96 roku z silnikiem 1.6 "i chyba ma e" benzyna. Mam taki problem, iż abym mógł odpalić samochód muszę na wcisnąć pedał gazu wtedy samochód odpala, ale jak już puszcze gaz to odrazu gaśnie, dzieje się tak tylko gdy silnik jest zimny, jak się nagrzeje to problem odchodzi. Jakie mogą być przyczyny tego i jak temu zaradzić. Druga sprawa to taka, że nie wiem jakie ma oznaczenie silnika jeśli dobrze mówię, chodzi mi o K7 czy coś takiego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz K7M 90KM (chyba k7m 702). Sprawdź czujnik temperatury silnika (są 2 sztuki, jeden od silnika, drugi od licznika), silnik krokowy i wyczyść przepustnicę.

Szczegóły znajdziesz na forum, ten silnik jest całkiem nieźle rozpracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc co do koni to chyba bym się nie zgodził w ogłoszeniu było napisane 75km a w dowodzie odziwo jest 0 kW napisane, nie wiem dlaczego. Mówisz, że znajde na forum pomógłbyś mis szybciej to znajść bo jestem nowy na forum a ty bardziej jesteś ogarnięty w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z telefonu, zapewniam, że nie jest łatwiej.

Coupe/coach nie wychodziły z silnikiem 75KM, chyba że miałeś zmieniany, co jest mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie no spoko myślałem, że normalnie z komputera piszesz. Gdzieś widziałem oznaczenie 1.6 e, ale gdzie to teraz nie pamiętam jutro poszperam w nim i w papierach napewno będzie gdzieś napisane. Co do tego gaśnięcia to czytałem też, że mogą być zawory do regulacji możliwe jest to aby właśnie to było, bo mówię on kurcze gaśnie tylko jak jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory jak najbardziej mogą być - zapomniałem o tym. Jak wspomniałem, zaczniesz czytać o tych tematach, o których wspomniałem i wiele rzeczy się jeszcze dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renalut Megane coach z 96 roku z silnikiem 1.6 "i chyba ma e" benzyna

Megane Coupe 1.6e,rocznik 95-98 ,typ silnika K7M 702 ,moc 66kW ,skrzynia JB1 .

Książka "Renault Megane" WKŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc dzisiaj poszedłem odpalić renie i bez problemu chodziła na zimnym silniku, zobaczymy jutro jeszcze i sprawdziłem też silnik jest to właśnie 1.6e K7M. A jeszcze Pytanko przed odpaleniem samochodu przy zegarze od temperatury wyskakuje jakaś taka kontrolka z poziomem temperatury a po jakimś czasie gaśnie czy to jest od termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam.

Jak wspomniałem już w pierwszym poście, wszelkie informacje znajdziesz na forum, wystarczy poświęcić kilka minut na szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!