Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wzmacniacz + głośniki z starym radiem


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w swojej megane trochę polepszyć dźwięk, ponieważ fabryczne głośniki już się chyba zużyły, moją wizją jest dodanie wzmacniacza, skrzyni basowej/tuby, głośników a to wszystko podpięte pod fabryczne radio.

 

Dokładniej mówiąc, chcę pod fabryczne radio (nie chcę innego ze względu na wyświetlacz oraz sterowanie z kierownicy) podpiąć konwerter RCA (radio tuner list) i z konwertera pociągnąć kabel do wzmacniacza, który będzie dawał sygnał na skrzynie basową w bagażniku oraz nowe głośniki z przodu (głośniki kupię "13 ponieważ nie mam ochoty na zabawę). I tutaj pojawia się parę pytań..

 

1. Czy to w ogóle ma sens? (podłączanie tego pod fabryczne radio? pewnie mały)

2. Co z tweeterami i głośnikami z tyłu? Czy jeśli podepnę taki konwerter http://allegro.pl/brak-rca-w-radiu-konwerter-sygnalu-audio-rca-m006-i6463936070.html mogę do tych kostek z drugiej strony normalnie podpiąć głośniki z tyłu i tweetery?

3. Czy mogę do wzmacniacza dwukanałowego w jeden kanał podpiąć skrzynie basową a w drugi kanał podpiąć oby dwa głośniki przednie? Czy lepiej (O ILE TAK MOŻNA) wzmacniacz 4 kanałowy i 2 kanały w mostek na skrzynie a pozostałe 2 na głośniki przednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze to wszystko da ci tylko trochę basu w bagażniku i tyle . Ten adapter chyba nie zmienia ilości sygnałów do głośników więc raczej podłączysz też tył. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to musisz mieć 4 kanały i zrobić tak jak piszesz.

Ja też będę na wiosnę robił w swojej megi przód ,mam głośniki dls do tego dorzucę jakiś wzmacniacz i może drzwi przód wygłuszę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez tomqu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w lecie robione tak samo jak Ty przez konwerter, tylko bez głośników z przodu.

Mianowicie, zakupiłem skrzynie + wzmacniacz + konwerter (dokładnie taki sam jak wysłałeś)

Sygnał wziąłem z prawego i lewego tylnego głośnika, który szedł kablem do konwertera.

Następnie z poszły w ruch kable RCA z konwertera do wzmaka, dalej już wszystko jasne.

Generalnie powiem Ci tak, nie ma co tego robić, ja nie byłem zadowolony, zależy też jaka piosenka, na jednej grało ładnie na drugiej tragedia. Ja osobiście zaniosłem radio do znajomego elektronika, wyciągnął mi 2 kanały RCA z przed końcówki wzmacniacza, 4 też można jeżeli Ci potrzeba, gra dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego raczej nie zrobisz, chyba, że masz pojęcie, popytaj jakichś elektroników pobliskich, najlepiej jakby Ci wyciągnął od razu 4 kanały, mi wyciągnął 2, a okazuje się, że będę potrzebował 2 dodatkowe i pamiętaj, że chinch ma być ekranowy, który będzie wychodził z płytki radia. Co do wzmak to myślę, że jeżeli jest 4 kanałowy to podepniesz suba i 2 głośniki a więc o ile się nie mylę, będziesz musiał podpinać 4 RCA do radia, na 100% nie jestem pewien, ale tak przypuszczam, niech się wypowie jakiś audiofil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko, co z tweeterami? Jak one są podłączone teraz (fabrycznie)? Jednym kablem pod zwrotnice razem z przednimi? Czy mają całkowicie osobne kabelki od tych głośników przednich?

Zastanawiam się czy kupić jakiś zestaw odseparowany (np taki Mój odnośnik)

Czy po prostu głośniki jbl cs752 i tweeterami się nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w oryginale zwrotnic nie ma i idą osobne kable na prawy tw jak i lewy, ale nie jestem pewien jak to dokładnie jest, ponieważ nie jestem elektronikiem jakimś, wszystko się okaże w praktyce. Co do zestawu odseparowanego sam będę przez to przechodził, problemem będą zwrotnice jak to będzie zamontować, trzeba będzie pomyśleć dobrze, ale to na wiosnę się ciepło zrobi. Wiadome, że odseparowany zestaw będzie grał lepiej i będziesz słyszał dużo lepsze brzmienie wysokich tonów, tylko jak już pisałem, będzie zabawa z montażem zwrotnic i czy syczki będą pasować w otwór.

Edytowane przez eyf1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z mocą na linii wzmacniacz - sub/głośniki?

Na olx.pl widzę pełno "zestawów" gdzie RMS wzmacniacza to 150W a zapotrzebowanie RMS tuby to 250, czy oni aby na pewno mają dobrze dobrany sprzęt?

Co w przypadku gdy głośniki bądź tuba dostają za mało prądu i co w przypadku kiedy dostają go za dużo? (np. wzmacniacz na kanał daje RMS 55W a głośnik potrzebuje RMS 35W?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!