Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala nie kręci


Rubin987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z Megane 2,1.9 cdti ponieważ nie odpala. Przyjechałem na parking i zostawiłem auto na cała noc. Przez cała noc zapowiadali bardzo niskie temperatury dochodzące nawet do -15. Następnego dnia przyszedłem do auta, rozrusznik kręcił ale auto niestety nie chciało odpalić. Początkowo myślałem ze to wina akumulatora wiec podczepiłem z drugim autem na kable ale dalej nic. Później jeszcze raz spróbowałem odpalić a za kolejnym razem to już nawet rozrusznik nie kręcił. Auto w tej chwili stoi i zastanawiam się co z tym zrobić. Nie wiem czy konieczna jest wizyta u mechanika ewentualnie poczekać na ocieplenie temperatury gdyż może to jest przyczyną. Bardzo bym prosił o pomoc zweryfikowania tej wady.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kiedy wymieniałeś świece żarowe?

2) Naładuj akumulator.

Ja odpalałem dzisiaj chyba z 5 min. ale odpalił, nie robiłem tego jednak na siłę. Zagrzałem świece 3-4 razy zanim zakręciłem. Próby były chyba 2-3 z przerwami i za następnym razem zapalił. Potem postał z 10 min zanim ruszyłem.

Niestety nie wiem jak wymusić grzanie świec bez odpalania, nie mam Megane II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ten sam problem miałem najpierw kręcił ale nie odpalal potem juz nie kręcił nawet.

problem tkwił w skrzynce bezpiecznikow w komorze silnika jedna z wtyczek nie łączyła nie pamietam juz która. W karzdym razie wtyczka wygladala normalnie wystarczy wziasc igle i posciskac bardziej u mnie pomoglo od tamtej pory ani razu nie bylo problemu zeby nie zapalila.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!